بلیط هواپیما سوئیت تبریز

پارک جنگلی تامهر تفت

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸پارک جنگلی تامهر تفت استان یزد تفت

پارک جنگلی تامهر در شهرستان تفت استان يزد و در كنار گذر روستای اسلاميه واقع شده است. پارک جنگلی تامهر در دل كوه‌های منطقه با مساحت ۱۵ هكتار قرار دارد و فاصله ان از مركز استان كمتر از ۳۰ كيلومتر است.پارک جنگلی تامهر كه هم‌اكنون نيز مورد استقبال تعداد زيادی از مردم استان و مسافران قرار دارد، با توجه به شرايط كوهستانی و وجود چشمه طبيعی و فصلی می تواند به محيطی جذاب و تفرجگاهی روح‌نواز برای مردم تبديل شود.در تهيه طرح بوستان چشمه تامهر تفت ، اصل رفاقت با طبيعت مدنظر بوده و طراحی پارک نيز برپايه رفاقت با طبيعت و احترام به عناصر طبيعی همچون صخره ، سنگ ، بستر سنگی ، درختان و بوته های كوهستانی قرار گرفته است.طرح پارک تامهر در سال ۱۳۸۱ از طريق اداره كل منابع طبيعی استان يزد در دستور كار قرارگرفته و مطالعه آن براساس مطالعه واحد هيدرولوژيكی بوده و مبنای انجام مطالعات قرار گرفته است.

زيبائی طبيعت و چشم اندازهای زيبا از جمله عوامل مهم و موثر در انتخاب منطقه به عنوان بوستان جنگلی بوده است. زيبائيهائی نظير كوه عقاب ( عقابكوه) ، چشمه فصلي تامهر و غار اسلاميه.
سكوی نشيمن كه تعداد زيادی از انها به شكل آلاچيق است
سكوی نماز
سرويس‌های بهداشتي
پاركينگی به مساحت چهار هزار متر مربع
زمين بازي و …
تفت که در ۲۰ کیلومتری مرکز استان یزد واقع شده مهمترین منطقه تفریحی و تفرجگاهی استان یزد محسوب می شود و دهبالا، طزرجان، سانیج, علی اباد، عقابکوه و دره گاهان از دیگر مناطق ییلاقی و خوش آب و هوای آن است.

منابع:
بزنیم بیرون
ایران بوم گردی

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *