بلیط هواپیما سوئیت تبریز

پارک جنگلی تامهر تفت

زمان مطالعه : 2 دقیقه
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

پارک جنگلی تامهر در شهرستان تفت استان یزد و در کنار گذر روستای اسلامیه واقع شده است. پارک جنگلی تامهر در دل کوه‌های منطقه با مساحت ۱۵ هکتار قرار دارد و فاصله ان از مرکز استان کمتر از ۳۰ کیلومتر است.پارک جنگلی تامهر که هم‌اکنون نیز مورد استقبال تعداد زیادی از مردم استان و مسافران قرار دارد، با توجه به شرایط کوهستانی و وجود چشمه طبیعی و فصلی می تواند به محیطی جذاب و تفرجگاهی روح‌نواز برای مردم تبدیل شود.در تهیه طرح بوستان چشمه تامهر تفت ، اصل رفاقت با طبیعت مدنظر بوده و طراحی پارک نیز برپایه رفاقت با طبیعت و احترام به عناصر طبیعی همچون صخره ، سنگ ، بستر سنگی ، درختان و بوته های کوهستانی قرار گرفته است.طرح پارک تامهر در سال ۱۳۸۱ از طریق اداره کل منابع طبیعی استان یزد در دستور کار قرارگرفته و مطالعه آن براساس مطالعه واحد هیدرولوژیکی بوده و مبنای انجام مطالعات قرار گرفته است.

زیبائی طبیعت و چشم اندازهای زیبا از جمله عوامل مهم و موثر در انتخاب منطقه به عنوان بوستان جنگلی بوده است. زیبائیهائی نظیر کوه عقاب ( عقابکوه) ، چشمه فصلی تامهر و غار اسلامیه.
سکوی نشیمن که تعداد زیادی از انها به شکل آلاچیق است
سکوی نماز
سرویس‌های بهداشتی
پارکینگی به مساحت چهار هزار متر مربع
زمین بازی و …
تفت که در ۲۰ کیلومتری مرکز استان یزد واقع شده مهمترین منطقه تفریحی و تفرجگاهی استان یزد محسوب می شود و دهبالا، طزرجان، سانیج, علی اباد، عقابکوه و دره گاهان از دیگر مناطق ییلاقی و خوش آب و هوای آن است.

پارک جنگلی تامهر تفت

منابع:
بزنیم بیرون
ایران بوم گردی

           
چاپ

لینک های مرتبط :

رزرو هتل جااینجاس
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *