رزرو هتل فضاگشت
۱۸ بهمن ۱۴۰۱

نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی تهران باحضور فعالان ۴۷ کشور گشایش یافت

اشتراک گذاری

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌وابسته و سی‌وششمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران به صورت رسمی افتتاح شد.

به‌گزارش خبرنگار گردشگری ایرنا شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌وابسته و سی‌وششمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی صبح امروز سه‌شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ با حضور سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران به صورت رسمی آغاز به کار کرد.

 

نمایشگاه گردشگری

در این نمایشگاه که تا ۲۱ بهمن برپاست، ۲۰۰ فعال صنعت گردشگری از ۴۷ کشور جهان حضور دارند.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بعد از افتتاح رسمی این نمایشگاه از بخش‌های محتلف آن بازدید کرد و از نزدیک با تعدادی از غرفه‌داران به گفت و گو پرداخت.

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران و سی و ششمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در ۱۵ سالن و فضایی حدود ۶۷ هزار مترمربع و همچنین ۸۰۰ متر مربع نمایشگاه با حضور بیش از ۷۰ مرکز دارای مجوز گردشگری سلامت برگزار می‌شود.

شرکت کنندگان خارجی شرکت‌کننده در این نمایشگاه در قالب غرفه‌داران و بازدیدکنندگان حضور خواهند داشت و سالنی برای مذاکره بخش خصوصی تدارک دیده شده است.

قطر، عراق، ژاپن، اندونزی، تاجیکستان، قراقستان، مالزی، روسیه و ونزوئلا از جمله کشورهایی هستند که در نمایشگاه دارای غرفه هستند، عمان، روسیه، تاجیکستان، امارات، سوریه، ترکیه، آذربایجان ارمنستان، لبنان، لیبی، الجزایر، چین عراق گرجستان از جمله کشورهایی هستند که در نمایشگاه حضور دارند.

نمایشگاه گردشگری

همچنین در نمایشگاه امسال بر اساس راهبردهای مشخص و هدف‌گذاری شده، فعالان حوزه صنایع‌دستی به شکل ویژه‌ای حضور دارند و آثارشان در چهار سالن تخصصی به نمایش گذاشته شده است.

در حاشیه این نمایشگاه کارگاه‌هایی تخصصی، دوره‌های آموزشی و میزگردهای برگزار می‌شود. همچنین ۱۵۰ متر از فضای نمایشگاه به دانشجویان گردشگری و صنایع دستی اختصاص داده شده است.

نمایشگاه امسال مانند دوره‌های گذشته نیز بخشی را ویژه به گردشگری سلامت و سالن‌های ۶، ۷، ۸، ۹ و ۲۷ نمایشگاه بین‌المللی تهران به محصولات و فعالیت‌های صنایع دستی اختصاص داده شده است.

مریم جلالی، معاون صنایع دستی گفته است که از محل تبصره ۱۸ وام خرید صنایع دستی برای نمایشگاه با سود ۸ تا ۱۲ درصد داده می‌شود که جزییات چگونگی و شرایط پرداخت آن را هنوز تشریح نکرده است.

کاروان خودروهای تاریخی در کنار ون‌های مسافرتی نیز هر روز در محوطه نمایشگاه حضور خواهند داشت.

بخشی از فضای نمایشگاه مثل هر سال به چادرهای عشایری اختصاص داده شده که شیوه زندگی و محصولات خود را به نمایش می‌گذارند.

اردبیل که امسال به عنوان پایتخت گردشکری کشورهای عضو اکو معرفی شده نیز فعالیت خود را همزمان با افتتاح این نمایشگاه و با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در غرفه این استان، آغاز کرد.

نمایشگاه بین المللی گردشگری هر سال در بهمن‌ماه برگزار می‌شود تا فرصتی برای بررسی مقاصد سفر و برنامه‌ریزی برای سفرهای نوروزی باشد.

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی و ششمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تا روز جمعه ۲۱ بهمن (به مدت چهار روز) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران دایر است.

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *