رزرو هتل فضاگشت
۷ شهریور ۱۴۰۲

مهم‌ترین دلایل رد شدن ویزای شینگن از دیدگاه کارگزاران اروپا

اشتراک گذاری

اگر قصد سفر با تورهای مسافرتی اروپایی ژیوار را دارید، حتما به خوبی آگاهید که دریافت ویزای شینگن یکی از مهم‌ترین مراحل انجام مقدمات سفر شماست. مرحله‌ای که می‌تواند در عین حال با چالش‌های بسیار همراه باشد.

ویزای شینگن

مهم‌ترین دلایل رد شدن ویزای شینگن

بدون شک رد شدن ویزای شینگن برای متقاضیان سفر به اسپانیا با تور گردشگری یا اروپا اتفاق بسیار ناراحت‌کننده‌ای خواهد بود. به همین خاطر بهتر است با آگاهی از دلایل رد شدن ویزای شینگن از وقوع چنین اتفاقی جلوگیری کنید. در این مقاله به توضیح مفصل در خصوص این موارد خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

۱. ناتوانی در اثبات اینکه قصد دارید به کشور خود بازگردید.

یکی از مهم‌ترین مواردی که آفیسرها به آن توجه می‌کنند این است که آیا فرد متقاضی قصد دارد به کشور خود بازگردد یا خیر؟ اگر فرد بتواند با ارائه مدارک معتبر مانند اسناد مالکیت، گواهی اشتغال و… ثابت کند که نمی‌تواند برای همیشه در کشور مقصد بماند، شانس او برای دریافت شینگن بیشتر خواهد بود.
اما افرادی که به هر دلیل نتواند این امر را اثبات نمایند، ممکن است با رد شدن درخواست مواجه شود.

۲. عدم ارائه مدارک تمکن مالی

یکی دیگر از معیارهای مهم سفارت برای ارائه ویزای شینگن بررسی تمکن مالی است. متقاضیانی که نتوانند مدارکی معتبر دال بر تمکن مالی خود ارائه دهند، با مشکل رد شدن ویزای شینگن مواجه خواهند شد.

ویزای شینگن

۳. عدم ارائه توضیحات لازم در خصوص انگیزه سفر

هنگامی که برای اخذ ویزای شینگن کشورهای اروپایی از طریق آژانس‌های گردشگری مثل ژیوار اقدام می‌کنید باید در خصوص دلایل سفر و اقامت خود در کشور مورد نظر توضیحاتی را ارائه دهید. اگر با دادن اطلاعات ناقص و یا غلط سفارت را سردرگم کنید، ممکن است شانس خود برای دریافت ویزا را از دست بدهید.

۴. داشتن سوپیشینه

اگر فرد دارای سوپیشینه باشد، احتمال رد شدن ویزای شینگن او بسیار بالا خواهد بود. در این صورت شانس وی برای پذیرش درخواست اندک می‌باشد.

۵. ارائه مدارک جعلی و نامعتبر

اگر سعی کنید با ارائه مدارک نامعتبر سفارت را فریب دهید، به طور قطع شانس دریافت ویزا را از دست خواهید داد. فراموش نکنید که سفارت به خوبی می‌تواند مدارک معتبر و غیرمعتبر را تشخیص دهد.
در این صورت ممکن است برای دریافت ویزا از دیگر سفارت‌خانه‌ها و در دفعات بعدی نیز با مشکلاتی جدی مواجه شوید. پس توصیه می‌شود از انجام این کار شدیدا خودداری کنید.

۶. نداشتن پاسپورت معتبر

ارائه پاسپورت معتبر و سالم برای دریافت ویزا بسیار مهم و ضروری است. به همین خاطر باید حتما گذرنامه شما از اعتبار کافی (دست کم شش ماه) برخوردار باشد و جلد و تمامی صفحات آن نیز سالم باشند.

ویزای شینگن

۷. نداشتن بیمه مسافرتی مناسب

اگر بیمه مسافرتی شما به خوبی مدت زمان سفر در کشور مقصد را پوشش ندهد و یا در حئوزه شینگن معتبر شناخته نشود، ممکن است درخواست شما رد شود.

۸. عدم ارائه مدارک اقامت

سفارت برای بررسی شرایط هر متقاضی، مدارک اقامت وی در کشور مقصد را بررسی می‌کند. اگر از ارائه مدارک معتبر و کافی ممانعت کنید، رد شدن ویزای شینگن امری اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

۹. مدارک ازدواج نامعتبر

اگر قصد دارید به همراه همسرتان سفر کنید، باید گواهی ازدواج معتبر خود را به سفارت ارائه دهید. در صورتی که از ارائه مدارک دارای اعتبار خودداری کنید، ممکن است درخواست شما ریجکت شود.

۱۰. شرایط سنی

این امر تا حدی به انگیزه شما برای دریافت ویزا بازمی‌گردد. مثلا اگر برای ویزای تحصیلی اقدام کرده باشید، ممکن است سن بالا دلیلی برای رد ویزای شینگن باشد. از سوی دیگر احتمال دارد افراد جوان نیز به علت جلوگیری از پناهندگی در کشور مقصد ریجکت شوند.

۱۱.شک و عدم اعتماد سفارت به متقاضی

در بسیاری از موارد ممکن است با وجود ارائه مدارک معتبر و توضیحات قانع‌کننده، افسر سفارت دلایل شما را نپذیرفته و با شما همکاری نکند. اما این اتفاق بسیار نادر است. یعنی اگر تمامی مراحل را به صورت صحیح و اصولی طی کنید، به احتمال زیاد موفق به اخذ ویزا خواهید شد.

ویزای شینگن

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *