بلیط هواپیما سوئیت تبریز

محله گوهردشت کرج

زمان مطالعه : 3 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

محله گوهردشت کرج یا رجایی‌شهر محله‌ای در شمال شهر کرج است. در گذشته در نزدیکی این مکان وَهرجِرد (ورگرد) قرار داشته است.این و بهارستان و رشته‌کوه‌های البرز، از سمت غرب به بلوار اشتراکی و باغستان منطقه ۶، از شرق به شهرک اوج و حسن‌آباد و جهانشهر و از جنوب به خیابان بهشتی(خیابان قزوین) و زمین‌های دامپروری منتهی می‌گردد. زندان گوهردشت در نزدیکی این محله و منطقه وسیع در (شمال منطقه) واقع شده‌است. گوهردشت کرج جز محله های بسیار شلوغ و مهم استان البرز است که مراکز مهم و مراکز تفریحی بزرگ در این محله واقع شده است . ساکنین گوهردشت از قشر بالای جامعه حساب میشوند و معمولا بیشترشان را بازاریان خود گوهردشت تشکیل میدهند .گوهردشت دارای یک خیابان اصلی بوده که جز مهم آرین و مشهور ترین خیابان های گوهردشت است،این خیابان مرکزی مهم و یکی از خیابان های شلوغ کرج است که در ایام عید و مراسم های مختلف شلوغ تر هم میشود. خیابان اصلی تعداد زیادی از مراکز خرید و فروشگاه ها ،بویتک ها و…را در خود جای داده است به همین دلیل این خیابان جز خیابان های مشهور است. محله گوهردشت کرج از جاهای دیدنی شهر کرج می باشد .از مراکز خرید گوهردشت میتوان به متجمع تجاری و اداری نیکامال،مجتمع تجاری چچلاس و چیچیکا ،مجتمع تجاری و اداری پارمیدا ،سینما ساویز ،پاساژ گوهران و… اشاره کرد.

مردم: ساکنین گوهردشت اغلب بازاریان و از لحاظ سطح طبقاتی در جایی نسبتاً بالا و مرفه قرار دارند و همچنین به دلیل سکونت داشتن سیاستمداران بسیاری در گوهردشت، به قلب سیاست کرج نیز معروف است.
خیابان‌ها: گوهردشت دارای یک خیابان اصلی است که از سه‌راه گوهردشت (پل گوهردشت) تا بلوار مؤذن ادامه دارد و خیابان آزادی نام‌گذاری شده است. این خیابان بعد از فلکهٔ اول به صورت یک‌طرفه ادامه می‌یابد. خیابان اصلی گوهردشت خود چهارده خیابان فرعی دارد.
بلوار رستاخیز (جمهوری اسلامی)، بلوار ملک‌شاه (استقلال)، بلوار انقلاب، بلوار اشتراکی (مصطفی خمینی)، بلوار مؤذن و بلوار ملاصدرا از مناطق گوهردشت محسوب می‌شوند. همچنین قدیمی‌ترین محله گوهردشت محله اوقافیها که از میدان طالقانی شروع شده و تا فلکه اول گوهردشت را شامل می‌شود از شرق به خیابان اول آزادی و از غرب به بلوار شهرداری و بلوار انقلاب منتهی می‌گردد.در سال‌های اخیر نوع سبک خانه‌های گوهردشت از ویلایی به آپارتمانی تغییر کرده‌است.
این منطقه دارای تعدادی شهرک نیز می‌باشد که چهار شهرک شهید جهازی‌ها (انتهای خیابان آزادی)، بهارستان (ورودی جادهٔ آتشگاه)، آسمان (خیابان پیروزی) و بهداری از جملهٔ این شهرک‌ها می‌باشند.

مراکز و افراد مهم
دانشگاه علوم پزشکی البرز
دانشگاه آزاد اسلامی کرج
پردیس کرج دانشگاه هنر
دانشگاه پیام نور کرج
زندان گوهردشت
ساختمان نیکامال
مرکز خرید مهستان
مرکز تحقیقات هسته ای گوهردشت کرج
موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی
آتشگاه (کرج)
مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای
محمدصادق فاتح یزدی

پارک‌ها و بوستان‌ها

از پردیس‌های گوهردشت می‌توان به پارک سه‌باندی (شهید بهشتی) نرسیده به خیابان قائم (داریوش) و نبش خیابان سه‌باندی و نیز باغ ایرانی (میدان طالقانی) اشاره کرد.

از جمله تفرجگاه‌های گوهردشت می‌توان به جادهٔ آتشگاه، محمودآباد، سیاهکلان و کوه‌های آن اشاره نمود که در این مناطق تمام شهر زیر پای شما قرار می‌گیرد و منظرهٔ بسیار زیبایی را به نمایش می‌گذارد.

محله گوهردشت کرج  محله گوهردشت کرج

محله گوهردشت کرج  محله گوهردشت کرج

محله گوهردشت کرج  محله گوهردشت کرج

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *