جستجوی شهر به شهر :
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

فرهنگستان هنر

تاریخ بروزرسانی :
۲۹ تیر ۱۳۹۹

فرهنگستان هنر مانند هر سازمان و ارگان ديگری برای ارائه خدمات و انجام وظايف خود دارای ساختمانهايی با كاربری‌های متفاوت است. كه می‌توان به ساختمان مركزی، موسسه فرهنگی هنری صبا، مجموعه فرهنگی- هنری آسمان، موزه هنرهای معاصر فلسطين، مركز هنرپژوهی نقش جهان ، مركز تاليف،ترجمه و نشر آثار هنری ، پژوهشكده هنر و كتابخانه تخصصی اشاره کرد.

فرهنگستان هنر فرهنگستان هنر

ساختمان فرهنگستان هنر، ساختمانی با معماری بسیار زیبا است که وقتی از کنار آن می‌گذرید بی اختیار نگاه شما را به سمت خود می‌کشاند. بسیاری از جوانان در کنار حوض آن نشسته و سعی دارند دور ازفضای شهری لحظاتی را با آرامش سپری کنند. در معماری این ساختمان از ابنیه دوران پیش از اسلام و پس از اسلام الهام گرفته شده است و نشانه‌های معماری هخامنشی، ساسانی و اسلامی در کنار هم قرار گرفته است. اگر در تهران زندگی می‌کنید و هنوز به این مکان دیدنی سر نزده‌اید، بازدید از آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

فرهنگستان هنر 2 فرهنگستان هنر
در کتابخانه مرکزی کتاب‌های هنری می‌توان کتاب‌های اختصاصی این مرکز را خرید که فقط در این محل به فرش می‌رسند. همچنین به علت اینکه این کتابخانه، کتاب‌های چاپ قدیم را هم به فروش می‌رساند قیمت بسیاری از این کتاب‌ها بسیار ارزان‌تر از چاپ جدید آنها است. در طبقات بالایی و مخزن کتابخانه‌ هم می‌توان کتاب‌های هنری به زبان‌های لاتین را یافت. اگر از حضور در این مرکز و حیاط زیبای این مجموعه خاطره‌ای دارید آن را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

نحوه دسترسی به فرهنگستان هنر

آدرس:تهران – خیابان ولی عصر (عج) – تقاطع خیابان طالقانی – شماره ۱۵۵۲/ کدپستی : ۱۴۱۶۹۵۳۶۱۳

فرهنگستان هنر 3 فرهنگستان هنر

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[امتیاز: 0 میانگین: 0]
           
برو بالا
 

نطر کاربران

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *