رزرو هتل فضاگشت
۷ بهمن ۱۳۹۷

غار زری

اشتراک گذاری

این غار در ۹ کیلومتری جنوب غربی مشهد، در مسیر روستای «گلستان» و کوهستان‌های اطراف رودخانه قرار دارد. دهانة غار در ارتفاع ۱۰ متری زمین به سمت غرب قرار گرفته است. مسیر غار دارای پیچ و خم‌های زیادی است. درون غار آب وجود ندارد. بازدید از این غار بسیار آسان است و وسیلة نقلیه نیز به حد کافی وجود دارد. ارتفاع غار از سطح دریا ۱۰۱۰ متر است.
غار زری در خراسان رضوی، در ۹ کیلومتری شهر مشهد و در روستای حصار گلستان قرار دارد. دهانه ورودی غار با ارتفاع ده متر و به سمت غرب واقع شده است. جنس غار گسلی بوده و کف آن پوشیده از خاک نرم می باشد. با توجه به سنگ های موجود در غار گمان می رود که غار زری معدن سرب بوده و در زمان های قدیم از آن کانی زر استخراج می شده که بر این اساس می توان به دلیل نامگذاری این غار به آغل زری پی برد. در این غار سنگ هایی مثل سنگ سمی زرنیخ به رنگ های نارنجی و زرد موجود است. همچنین سوسک سودو اسکورپیان که از جانوران نایاب محسوب می شود را می توان در این غار یافت.
اگر قصد رفتن به این غار را دارید تجهیزاتی مانند طناب غارنوردی- کارابین- یومار- صندلی- کرول- ابزار فرود را با خود همراه داشته باشید. عمق این غار به سیزده متر می رسد. غار زری پیچ و خم های فراوانی دارد و داخل غار آب یافت نمی شود. یادتان نرود که از فضای سرسبز و بکر اطراف غار نیز بی بهره نمانید.

زری 1 غار زری

زری غار زری

           
 

نظر کاربران :

  • حسن حسن زاده

    البته خود غار زياد جالب براي افراد معمولي نيست و نياز به افراد حرفه اي دارد البته ميشه در طبيعت دور برش لذت برد

    ۱۰ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *