رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۱۵ دی ۱۳۹۷

طبیعت اسفجیر

اشتراک گذاری

منطقه اسفجیر در ۲۰۰کیلومتری شهر مشهد واقع شده است . این منطقه دارای آب وهوایی معتدل می باشد . ویژگی این منطقه وجود تاکستان های فراوان است. تسفجیر روستایی است که به واسطه داشتن آب فراوان، از باغات و مزارع پرباری برخوردار است. پس از گذشتن از روستا و با حدود یک ساعت پیاده روی آرام در کنار رودخانه به میان دره ای با دیواره های بسیار بلند وارد می شودید که با ادامه این مسیر به محوطه زیبای آبشار اسفجیر خواهید رسید. دیواره هایی به ارتفاع بالای دویست متر که از زیر آنها آبی زلال به بیرون می جهد. گذشتن از آبشار اسفجیر بدون داشتن امکانات حرفه ای کوهنوردی قریبا محال است. به گفته اهالی در ادامه مسیر نیز آبشارهای کوچک و بزرگ و طبیعتی منحصربفرد از انواع گیاهان و حیوانات هر بیننده ای را به حیرت فرو می برد. صخره های سنگی که آب از میان آنها به صورت لوله مانند فوران می کند و وجود افعی های بزرگ و بی دم، از تعاریف اهالی از طبیعت پشت آبشار بود. در یک کلام، طبیعت بکر این منطقه ندیده های بسیاری دارد.
روستای اسفجیر در ۲۵ کیلومتری شمال غربی شهرستان فاروج و در بخش خبوشان واقع شده ودارای جاذبه های گردشگری طبیعی بسیاری از جمله آبشار است. اسفجیر دارای تپه ای پر آب و سر سبزی است که به دربند معروف بوده و در شمال روستا واقع و گردشگران بیشماری را پذیرا می باشد. چشمه های انتهای آب دربند از لحاظ آب معدنی بسیار مفید است.

همینطور در مسجد این روستا درخت چناری وجود دارد که به گفته اهالی روستا بیش از ۵۰۰ سال قدمت و تنه آن ۷ متر قطر دارد.آبشار زیبای اسفجیر در انتهای یک دره باریک و صخره ای با فضایی بسیار هیجان انگیز و متفاوت در انتظار مشتاقان طبیعت است.

آبشار اسفجیر

برای دسترسی به این آبشار از ابتدای جاده فاروج به شیروان و از دوراهی نجف آباد یک مسیر فرعی ۲۵ کیلومتری پس از گذشتن از روستاهای نجف آباد، حصار اندف و ترقی به اسفجیر منتهی می شود. اسفجیر روستایی است که به واسطه داشتن آب فراوان، از باغات و مزارع پرباری برخوردار است. پس از گذشتن از روستا و با حدود یک ساعت پیاده روی آرام در کنار رودخانه به میان دره ای با دیواره های بسیار بلند وارد می شوید که با ادامه این مسیر به محوطه زیبای آبشار اسفجیر خواهید رسید. دیوارهایی به ارتفاع دویست متر که از زیر آنها آبی زلال به بیرون می جهد.
گذشتن از آبشار اسفجیر بدون داشتن امکانات حرفه ای کوهنوردی تقریبا محال است. به گفته اهالی در ادامه مسیر نیز آبشارهای کوچک و بزرگ و طبیعتی منحصربفرد از انواع گیاهان و حیوانات هر بیننده ای را به حیرت فرو می برد.

صخره های سنگی که آب از میان آنها به صورت لوله مانند فوران می کند. در یک کلام، طبیعت بکر این منطقه ندیده های بسیاری دارد. شهرستان فاروج در ۴۸ کیلومتری شرق شیروان واقع شده است و با وجود برخورداری از توانمندی های متعدد، همچنان ناشناخته مانده است. طبیعت بکر و آب و هوایی با طراوت و چشمه سارهای متعدد، فضایی دلنشین را برای گردشگران این منطقه فراهم کرده است.

دره معروف به جنگل گردو، جنگل بادام داغیان، چشمه مرد کانلو و سد چری(زیستگاه پرندگان مهاجر) بخشی از جاذبه های طبیعی شهرستان فاروج است.

1242 طبیعت اسفجیر

1243 طبیعت اسفجیر

1244 طبیعت اسفجیر

1245 طبیعت اسفجیر

1246 طبیعت اسفجیر

1248 طبیعت اسفجیر

1249 طبیعت اسفجیر

1250 طبیعت اسفجیر

1240 طبیعت اسفجیر

1241 طبیعت اسفجیر

1247 طبیعت اسفجیر

1251 طبیعت اسفجیر

           
 

نظر کاربران :

 • فریدون اسفجیر

  اردیبهشت اسفجیر فراموش نشود با دوستان یروید خوش میگذره

  ۳۰ مهر, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
 • محمد

  اب و هوایی خیلی تمییزی داره…قدر طبیعت رو باید بدونیم

  ۷ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *