رزرو هتل فضاگشت
۲۰ بهمن ۱۳۹۳

شهر نجف آباد

اشتراک گذاری

نَجَف‌آباد یکی از شهرهای استان اصفهان در مرکز ایران است.

پیشینه
این شهر در زمان شاه عباس صفوی در ۳۰ کیلومتری غرب شهر اصفهان تاسیس شده‌است.
نقل شده که شاه عباس صفوی مقداری پول و جواهرات جهت مقبره حضرت علی اختصاص داد و تصمیم به ارسال آن به شهر نجف گرفت. با تدبیر شیخ بهایی از خروج این ذخایر از ایران جلوگیری شد و به کمک آن بنیان شهر جدیدی به نام نجف‌آباد گذارده شد.ارگ شیخ بهایی برج های کبوترصفا حمام اخوت عصارخانه اقا بزرگ مدرسه شیخ ابراهیم ریاضی کاروانسرای حسنیجه امامزاده ساره مریم جوزدان امامزاده شمس الدین محمد
تفریحی: کوه پنجی پارک کوهستان باغات منطقه حیات وحش قمشلو

میراث فرهنگی وتمدن

از آثار باستانی این شهر می توان برج کبوتر و ارگ شیخ بهایی در خیابان بهارستان را نام برد.مردم این شهر همانگونه که در زمان های پیشین مردمی اسلامی بوده اند امروزه نیز برخلاف شهرهای بزرگ تمدن ودین خو را حفظ نموده است.

دانشگاه آزاد نجف آباد

در سراسر ایران دانشگاه آزاد نجف آباد حداقل یکبار به گوش دانشجویان خورده است. این دانشگاه کتابخانه ای به وسعت زیاد را در خود گنجانده که در خاور میانه تک است. مدارس سما این شهر نیز در دانشگاه آن بنا شده است.

اجاره خودرو

اقتصاد این شهر بر پایه کشاورزی، تجاری و دامداری بوده‌است لکن امروزه با تاسیس شهرک‌های صنعتی متعدد در حاشیه شهر تبدیل به اقتصاد صنعتی شده‌است با اینکه هنوز ماهیت تجاری خود را از دست نداده‌است.

najafabad شهر نجف آباد

           
 

نظر کاربران :

 • سید محمد حسینی

  جای خیلی خوبیه از جاهای دیدنیش من برج کبوتر و ارگ شیخ بهایی و خیلی دوس داشتم که در خیابونه بهارستانه اگه اشتباه نکنم

  ۷ اسفند, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • رها مسعودی

  الان دیگه میشه گفت نجف آباد کاملا چسبیده شده به اصفهان و جزیی از اصفهان حساب میاد.شهر بسیار شلوغی هست که خیابون اصلیش یکطرفه هست و خیلی باریکه ترافیکش هم سرسام آوره.یه پارک آبی مجهز هم داره که خیلی خوبه

  ۲۶ آذر, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *