رزرو هتل ایران بوم گردی

سفرنامه هنگام

۱۰ اسفند ۱۳۹۷

هنگام جزیره ای زیبا و دورافتاده

جزیره ای دور، احاطه شده در دل دریا .به راستی که دریا زیباترین نشانه خداوند است .وقتی سوار بر قایق ، خود را به امواج دریا می سپاری ، گویی خود را به امواج بیکران رحمت الهی سپرده ای. پهنه ای وسیع و مهربان و پر از حیات و زندگی.

به نظرم یکی از زیباترین سفرهای انسان ، سفرهای دریایی است. قصد سفر به هنگام راداشتم. جزیره ای دور و کوچک که وسعت آن پنجاه کیلومتر مربع است. هنگام در زبان پارسی باستان به معنی وقت، زمان و گاه است و به راستی که اانگار زمان در آنجا ایستاده است. جزیره ای کوچک و ساکت، بدون وسیله نقلیه. آن جا خبر از تکنولوژی و اسباب پیشرفته نیست ولی تا دلت بخواهد ،آرامش و سادگی موج می زند در بین آنها، تا چشم کار می کند، صخره و موج و صدای دریا…

تور اروپا

از زمانی که از قشم به سمت هنگام راه افتادم، تقریبا نیم ساعت در قایق بودم و در تمام این مسیر دریای آبی و آرام را تماشا می کردم.تقریبا نیمی از مسیر را که طی می کنی سرو کله دلفین ها پیدا می شود و شروع به بازی وپریدن و سر وصدا می کنند.

چه قدرزیبا و دوست داشتنی هستند این موجودات مهربان و صمیمی. انگار که ما را می ششناختند و در تمام مسیر همراه ما بودند.

وقتی نزدیک جزیره می شوی و عمق آب کمتر می شود. قایق را که خاموش می کنی و بی حرکت می شوی ، تازه می توانی دنیای زیر آب را بهتر ببینی.مرجان های رنگ به رنگ و دسته دسته ماهی های کوچک و زیبا را می بینی که اطراف قایق جمع می شوند.

باورنکردنی. خدایا تو چه قدر بزرگ و هنرمندی، در خلقت این ماهی ها چند هزار ترکیب رنگ و شکل را به کار برده ای؟

وقتی وارد جزیره می شوی، گویی وارد سرزمینی جدید شده ای که همه چیز آن جا برایت عجیب است. قیافه آدمها و زبانشان، شکل خانه ها، آداب و رسوم و افسانه هایشان و همه وهمه یک جور دیگر است.متفاوت از آنچه تا به حال دیده ای.

تنها فعالیتشان ماهیگیری ست. البته زنان هنرمند آنجا بازاری درست کرده اند که پر بوداز هنرهای دستی که نشان از طبیعت داشت.آنها با هر آنچه در کنارشان بود مثل صدف و ماسه و گیاهان، اشیاء زیبایی را با دستان هنرمند خویش خلق کرده بودند و می فروختند . هرچند که همیشه فکر می کنم خلق آثاری که برآمده از خلاقیت ذهن و تفکر یک انسان باشد گرانبهاست و نمی شود بر آن قیمت گذاشت ولی به هر صورت مردم آنجا از این راه امرار معاش می کنند.

البته چند سالی ست که مزرعه پرورش کروکودیل در آنجا دایر است و آنها پذیرای گردشگران هستند.جزیره هنگام به دلیل موقعیت استراتژیک خود از دیرباز مورد طمع خیلی از دولت ها و کشورها از جمله انگلیس بوده است ولی نتوانستند آن را از ایران جدا کنند.

یکی دیگر از دیدنیهای این جزیره سنگ مادر و دختر است .در نزدیکی روستای غییل در هنگام سنگ هایی وجود دارد که شبیه انسان است و بنا به افسانه ای که مردم این روستا نقل می کنند. مادر و دختری بوده اند که از دست زورگویان در حال فرار بوده و دست به دعا برداشته اند که خداوند نجاتشان دهد و خدا برای نجاتشان آنها را تبدیل به سنگ کرده است .

خلاصه هنگام جزیره ای ست اسرارآمیز ودیدنی که طی کردن کیلومترها فاصله می ارزد به دیدن آنجا و برگی دیگر به خاطراتان اضافه می شود و فصلی دیگر از چشم اندازهای زیبا و شگفت انگیز خداوند را می سازد.

و زیبا تر از همه دیدن غروبی ست در کنار ساحل دریای بیکران . وسکوت عصرگاهی . وصدای امواج دریای آبی و پهناور…..

 سفرنامه هنگام

 سفرنامه هنگام

           
 

نظر کاربران :

 • مهرنوش زاده رفيع

  جزيره اي بسيار زيبا با ساحلي نقره فام
  در اين جزيره حتما نقش حنا را امتحان كنيد

  ۱۹ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • آذین نامی صابر

   ??درست میفرمایید

   ۷ شهریور, ۱۳۹۹

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین