رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

سراب نیلوفر کرمانشاه

اشتراک گذاری

سراب نیلوفر کرمانشاه در چهارده کیلومتری شمال غربی شهر کرمانشاه، در ابتدای منطقه سنجابی و در دامنه کوه «کماجار» قرار دارد. این سراب به صورت استخر وسیعی، مملو از گل‌های نیلوفر است. غنچه‌ها و برگ‌های این گل‌ها سر از آب برآورده و سطح وسیعی از سراب را پوشانده است. این سراب ظرفیت بهره‌دهی آب فراوان دارد و برای پرورش ماهی نیز مناسب است. در سال‌های اخیر جهت رفاه بازدیدکنندگان در اطراف این سراب، تأسیسات و پارکی احداث شده است.سراب نیلوفر دریاچه کوچکی در حدود ۲۰ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است .سراب زیبای نیلوفر دارای چند چشمه جوشان است که آب این سراب را تامین می کند.

طبق داستانهای قدیمی کرمانشاه گنجینه ای از خسرو پرویز شاه ساسانی در کف این سراب وجود دارد . عمق بعضی از جاهای این سراب به بیش از ۳۲ متر ثبت شده و دارای غارهای زیر زمینی هم هست. آب سراب نیلوفر آنچنان زلال است که ساقه گل های نیلوفر از زیر آن به وضوح نمایان است و با وزش نسیم و حرکت آب، این گل ها به رقص درآمده و اوج آرامش را به انسان می بخشند. برای پرورش ماهی بسیار مناسب است.

نیلوفر سراب نیلوفر

این سراب وسیع مناسب برای انواع ورزش های آبی، از جمله قایقرانی و شنا و ماهیگیری و تسهیلات دیگر جای مناسبی برای گذراندن اوقات و ایجاد ساعات خوش برای بازدید کنندگان است. در اطراف این سراب تاسیسات رفاهی گردشگری و پارک نیز احداث شده است.

نحوه دسترسی

آدرس :کرمانشاه، ۲۰ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه

برای آشنایی بیشتر با کرمانشاه پیشنهاد می کنیم به صفحه جاهای دیدنی کرمانشاه مراجعه بفرمایید.

نیلوفر 1 سراب نیلوفر

نیلوفر 2 سراب نیلوفر

سراب نیلوفر 1 سراب نیلوفر

سراب نیلوفر کرمانشاه

سراب نیلوفر کرمانشاه

سراب نیلوفر کرمانشاه

           
 

نظر کاربران :

 • مهرنوش زاده رفيع

  سراب نيلوفر براي مدتي خشك بود و آبگيري مجدد آن بسيار براي اهالي كرمانشاه و دوستداران طبيعت مسرور كننده بود
  جاي بسيار زيباييست

  ۱۷ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • زهرا

  بسیار زیبا

  ۲۶ تیر, ۱۳۹۴ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *