بلیط هواپیما سوئیت تبریز

سراب برناج

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۹ دی ۱۳۹۸

از زیبا ترین جاهای دیدنی کرمانشاه سراب برناج است که در روستای سراب برناج در ۱۰ کیلومتری جاده بیستون به سنقر واقع شده است.این روستا از روستاهای خوش آب و هوا و باستانی کرمانشاه است که به واسطه رودخانه هاو باغ های باصفایی که دارد به یکی از روستاهای زیبای ایران است .اهالی روستای سراب برناج فعال و خونگرم هستند و به کشاورزی و دامداری مشغول اند که کشاورزی در فعالیت آنها نقش بیشتری دارد.سراب برناج در پایه کوه بیستون و در جاده میان بیستون و سنقر وجود دارد که نقش بسزایی در خرمی این روستا ایجاد کرده است.

سراب برناج  سراب برناج

از زیبایی های سراب برناج می توان کناره سرسبز آن و درخت های سالخورده چنار، زمین های کشاورزی و روستای دلپذیر با مردمان خوش خو را نام برد، که سبب به وجود امدن منطقه ای دلچسب به منظور تفریح و اقامت گردشگران شده است.با وجود مسافران زیادی که هرساله از این روستا دیدن می کنند اما چیزی از زیبایی و پاکیزگی این ناحیه کم نشده و هنوز هم منطقه ای دلچسب برای مسافران به حساب می آید.سراب برناج دارای اثر تاریخی گوردخمه می باشد که قدمت چند هزار ساله دارد و در کنار این سراب قابل مشاهده است. یکی از هفت اثر طبیعی با ارزش استان کرمانشاه سراب برناج است که به تازگی در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

گوردخمه برناج مربعی شکل است که طول آن به ۹۵ سانتیمتر می رسد همچنین ارتفاع آن ۹۰ سانتیمتر است.روستای سراب برناج کرمانشاه فراورده های بسیاری از جمله شلیل، هلو و سیب را دارا است. همچنین اهالی روستا در حیطه دامداری صاحب گوسفندان و گاو های شخصی هستند.

نحوه دسترسی به سراب برناج

آدرس: استان کرمانشاه، ۱۰ کیلومتری جاده بیستون به سنقر

سراب برناج  سراب برناج

سراب برناج  سراب برناج

سراب برناج  سراب برناج

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *