رزرو هتل فضاگشت
۱۹ دی ۱۳۹۸

سد گاوازنگ

اشتراک گذاری

سد گاوازنگ از پرطرفدارترین تفرجگاه های شهر زنجان است و اهمیت زیادی برای دوستداران طبیعت این منطقه داردکه اخیرا اقداماتی نسبت به پاکسازی زباله های سد و رودخانه شده است . علاوه بر فضای دلنشین استقرار بام شهر زنجان، در محدوده مربوط به این سد موجب دلنشین شدن فضای این منطقه شده است . این سد در فصول گرم سال محل مناسبی برای ماهیگیری و قایقرانی می باشد .

سد گاوازنگ سد گاوازنگ

سد گاوازنگ از جاذبه‌های طبیعی شهر زنجان به شمار می‌آید و در شمالی‌ترین نقطه شهر واقع‌شده است. این سد که در مجموعه تفریحی گاوازنگ یا ائل داغی قرار دارد، زیبایی دوچندانی به این مجموعه بخشیده است. سد خاکی گاوازنگ در تفرجگاه بزرگ زنجان «دهکده تفریحی گاوازنگ زنجان» در کنار دیگر تفریحات این مجموعه مانند لند مارک و چایخانه، رستوران پذیرایی، مجموعه بازی و تفریحی روباز، مجموعه ورزشی، پیست دوچرخه‌سواری قرارگرفته است.

سد گاوازنگ سد گاوازنگ

شهر زنجان

زنجان مرکز استان و شهرستان زنجان در شمال غرب ایران و از بزرگترین شهرهای شمال غرب ایران است؛ و براساس آمارنامه های منتشر شده دارای ۴۱۶۸۵۱ نفر جمعیت در سال ۱۳۸۹۹ خورشیدی، نوزدهمین شهر کشور از لحاظ جمعیت محسوب می شود. مساحت شهر زنجان نیز قریب ۸۱کیلومترمربع است. نام زنجان عربی شده واژه زنگان است.
مردم منطقه هنوز هم تلفظ زنگان را به کار می برند. شهر زنجان در دره زنجان چای (از شاخه های قزل اوزن قرار گرفته و سر راه شوسه و راه آهن تهران به تبریز می باشد.

صنایع دستی از قبیل ورشوسازی و نقره سازی و ملیله کاری و چاروق دوزی و چاقوسازی و فرش بافی (فرش زنجان) آن مشهور است.

زنجان از شمال به شهرستان طارم و خلخال و میانه و از مشرق به سلطانیه و طارم و از جنوب به خدابنده و ایجرود و از غرب به شهرستان ماه نشان محدود است و از سطح دریا ۱۶۶۳۳ متر ارتفاع دارد. اما این شهر جاذبه های دیدنی زیادی دارد اما تفرجگاهی که بیشترین بازدیدکننده را دارد سد گاوازنگ زنجان است.

سد گاوازنگ سد گاوازنگ

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *