رزرو هتل فضاگشت
۲۸ مرداد ۱۳۹۵

روستای کوشک

اشتراک گذاری

روستای کوشک واقع در ۷۵کیلومتری شمال شرقی شهرستان قزوین قراردارد .با چشم اندار طبیعی بسیار عالی و ۲ کیلومتر با دریاچه اوان فاصله دارد.جمعیت این روستا درحدود ۴۰۰نفر میباشد در فصل تابستان جمعیت روستادوبرابر میشود.دارای جاده اسفالتی مناسب ،برق ،آب وشبکه مخابرات می باشد. درایام نوروز آماده پذیرایی از مسافران می باشد.برای رسیدن به دریاچه اوان میبایست از این روستا عبور کرد .

برای سفر به روستای کوشک در رودبار الموت در هر فصلی حتما این چند نکته را فراموش نکنید زیرا سفری پر از حیجان و جزابیت در پیش رو دارید:

۱- چک کردن خودروی شخصی از هر نظری (به علت اینکه در کل الموت در چندین ده فقط تعمیرگاه یافت میشود)

۲- به همراه داشتن تمام مواد غذایی لازم به خصوص نان (در روستای کوشک فقط یک مغازه وجود دارد و هیچگاه نمی توان به امید خرید مواد غذایی به آن دل بست)

۳- به همراه داشتن لباس های گرم (کوشک به علت ارتفاع زیادی که نسبت به ده های دیگر دارد همواره دارای آب و هوای کوهستانی سرد است و در هر فصلی حتی تابستان می توان با بارش باران غافل گیر شد. پس حتما لباس های گرم بردارید)

۴- برداشتن چکمه های لاستیکی بلند و حتی الامکان سیاه (به دلایل خاصی این پیشنهاد را به شما دادم. اول اینکه هوای ده در اکثر مواقع گرفته است و احتمال باران است و به علت مشکلاتی که در شورای ده وجود دارد هنوز خیابان های داخلی ده آسفالت نیستند. و گل های ده هم دو حالت جالب دارند گاهی آنقدر چسبناک می شوند که به سختی از شما جدا می شوند(مهمان نوازی کوشکی ها از همین خصلت خاک کوشک برگرفته شده است) دوم آنکه آنقدر لیز می شوند که به ندرت کسی زمین نمی خورد. و اینکه چرا چکمه تان سیاه باشد به این دلیل است که اگر خدایی ناکرده اگر جوانی از ده شما را با چکمه ی رنگی ببیند اسم شما بدون رفتن به دفترخانه درجا اسم شما به چکمه ـــــــ تغییر می کند.)

M@sihick2940 روستای کوشک

alamut0 روستای کوشک

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *