بلیط هواپیما تور خارجی

دوچرخه‌سوار خراسانی بیابان لوت را رکاب می‌زند

تاریخ انتشار خبر :دوشنبه 11 تير 1397
2018-07-02

بیرجند- معاون گردشگری میراث فرهنگی خراسان جنوبی گفت: دوچرخه‌سوار اهل خراسان جنوبی باهدف معرفی جاذبه‌های طبیعی استان محدوده‌ای از کویر لوت را رکاب خواهد زد.

مرتضی عربی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: حسن خراشادیزاده دوچرخه‌سوار اهل خراسان جنوبی باهدف معرفی جاذبه‌های طبیعی استان محدوده‌ای از کویر لوت را رکاب خواهد زد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی بیان کرد: برنامه‌ریزی بر این است که مسیر دوچرخه‌سواری از کوه‌های مریخی نهبندان تا کوه ملک محمد باشد که در این مسیر مرتفع‌ترین هرم‌های ماسه‌ای ایران نیز وجود دارد.

عربی ادامه داد: مسیر رکاب زنی این دوچرخه‌سوار خراسان جنوبی ۱۰۰ کیلومتر رفت و ۱۰۰ کیلومتر مسیر برگشت است.

وی درزمینهٔ ویژگی‌های بیابان لوت افزود: بیابان لوت اولین اثر طبیعی ایران است که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و در این راستا باید از این جاذبه طبیعی به‌عنوان جذب گردشگر و علاقه‌مندان به کویر و بیابان استفاده کرد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: در چند سال متمادی مرکز بیابان لوت به‌عنوان گرم‌ترین نقطه کره زمین توسط ناسا اعلام شد که از ویژگی‌های خاص این محدوده است.

عربی اظهار کرد: ازآنجایی‌که این سفر توسط دوچرخه انجام می‌شود علاوه بر اینکه یک گام مهم برای معرفی بیابان لوت است به‌نوعی تبلیغ و ترویج استفاده از پیمایش‌های سبز در سفرهای طبیعت‌گردی است.

وی با اشاره به اینکه شناسایی اولیه مسیر در این هفته انجام می‌شود، یادآور شد: تلاش بر این است که در تابستان جاری این سفر انجام شود.

منبع: مهرنیوز

دوچرخه‌سوار خراسانی بیابان لوت را رکاب می‌زند

PDFPrint
سوئیت تبریز تور رزرو هتل
 

نظر کاربران :

  • نظر بده، 5000000 ریال جایزه نقدی بگیر، بدون قرعه کشی ! اسپانسر: رزرواسیون مهر

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نظر بدید، جایزه ببرید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
هر چقدر در جاذبه های بیشتری نظر بنویسید شانس برنده شدن بالایی خواهید داشت(شرایط دریافت جایزه)