رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۱۲ آبان ۱۳۹۶

جهنم دره

اشتراک گذاری

اگر از شهر خوی در استان آذربایجان غربی به سمت چالدران از جاده زرآباد حرکت کنید در بین راه به منطقه‌ای خواهید رسید به نام جهنم دره.در نزدیکی روستای قریس که منطقه‌ای کوهستانی است جهنم دره واقع شده است.کمتر کسی به سمت جهنم دره می‌رود جز کسانی که به قصد کوهنوردی و شکار به این منطقه کوهستانی نزدیک می‌شوند.

این منطقه به قدری برای بومی‌ها حواشی دارد و با مسئله مواجه است که کسی برای گشت و گذار به این منطقه نمی‌آید. اما علت اینکه این منطقه تحت این عنوان نامگذاری شده است این است که اطراف این منطقه را کوه‌های بلندی دربرگرفته و در دوران‌های گذشته تا سال‌های اخیر مأمن کسانی بوده است که با حکومت‌های مختلف وقت خود مشکل داشته‌اند و در این منطقه صعب العبور از مردم عادی دور می‌شده‌اند.

جهنم دره هم از نظر وضعیت فیزیکی و هم از نظر روانی به علت حضور افراد خاطی برای مردم منطقه‌ای منفور و خطرناک است.این منطقه در گذشته در محدوده جاده ابریشم قرار داشته است.

جهنم دره 1 جهنم دره

جهنم دره 2 جهنم دره

جهنم دره 3 جهنم دره

جهنم دره جهنم دره

           
 

نظر کاربران :

 • مهرنوش زاده رفیع

  اگر قصد کوهنوردی کردید و دلش رو داشتید و با داشتن تجهیزات کامل و مناسب اونوقت سری هم به جهنم دره بزنید که بدونید چرا بعضی رو به اونجا حواله میدن. ?

  ۱۰ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • حسن حسن زاده

  واقعا ومكان ناب و بكري كه البته دست نخورده بودنش بسيار زيباست بخصوص سرسبزي و صخره هاي زيبا

  ۲۹ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • میلاد

  یه جهنم دره هم هستش تو استان گیلان. جهنم دره گیلان ناشناخته ست. ولی آثار باستانی و دفینه های فراوانی داره که هیشکی تاحالا نتونسته بهش دسترسی پیدا کنه

  ۲۱ مهر, ۱۳۹۴ پاسخ دادن
  • جاوید

   کدوم شهر گیلان

   ۲۵ بهمن, ۱۴۰۲

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *