بلیط هواپیما تور خارجی

تاجران چینی را گردشگر کنیم

تاریخ انتشار خبر :سه‌شنبه 24 مهر 1397
2018-10-16

«اگر یک چینی برای نخستین‌بار به قصد تجارت به ایران سفر کند، شاید دفعات بعد به عنوان توریست به ایران وارد شود.»

این اعتقاد «حسین خلیفی کیوی»، نماینده دفتر اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در شانگهای چین است که به همراه هیات ۱۲۰ نفره از سرمایه‌گذاران و تاجران چینی به تهران سفر کرده تا در نمایشگاه تخصصی صنایع چین در ایران شرکت کنند. نمایشگاهی که با هدف جذب سرمایه‌گذاری دو جانبه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران تا فردا برپا است.

سرمایه‌گذاران چینی معمولا در نفت، صنعت و انرژی حضور پررنگی در ایران دارند، اما غایبان بزرگی در پروژه‌های گردشگری هستند، با این حال خلیفی که مدیر اجرایی چهارمین نمایشگاه صنایع چین است، باور دارد نمایشگاه‌های تجاری و صنعتی هم می‌توانند دریچه دیگری از ایران را به روی جهانیان باز کنند.

نماینده دفتر اطلاع‌رسانی گردشگری ایران در شانگهای چین به ایسنا گفت: با توجه به این‌که اخبار غیرواقعی از ایران در سطح جهانی منتشر شده و می‌شود، لازم است از هر فرصتی برای شناساندن ایران عزیر استفاده شود. یکی از این ابزارها گردشگری تجاری است که هیات‌های مختلفی در قالب نمایشگاه به ایران می‌آیند و علاوه‌بر فرصت‌های تجاری با فرهنگ و تمدن ایران هم آشنا می‌شوند.

تاجران چینی را گردشگر کنیم

او اظهار کرد: نمایشگاه‌هایی همچون صنعت و انرژی، این فرصت را به چینی‌ها می‌دهند که به ایران سفر کنند. چینی‌هایی که هیچ شناختی درباره‌ی واقعیت‌های ایران ندارند. فضای خوب تهران و مردم مهربان ایران، چینی‌هایی را که برای نخستین‌بار به ایران می‌آیند معمولا جذب می‌کند.

خلیفی گفت: اگر یک چینی مرحله نخست به قصد تجاری به ایران سفر کند شاید دفعات بعد به عنوان توریست وارد ایران شود. چینی‌ها مردم مهربانی هستند که روحیات کاوشگرانه دارند و این شناخت اولیه باعث می‌شود ایران را به عنوان کشور ناشناخته برای گردشگری خود انتخاب کنند.

منبع: ایسنا

PDFPrint
سوئیت تبریز تور رزرو هتل
 

نظر کاربران :

  • نظر بده، 5000000 ریال جایزه نقدی بگیر، بدون قرعه کشی ! اسپانسر: رزرواسیون مهر

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نظر بدید، جایزه ببرید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
هر چقدر در جاذبه های بیشتری نظر بنویسید شانس برنده شدن بالایی خواهید داشت(شرایط دریافت جایزه)