جستجوی شهر به شهر :
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

بورسیه تحصیلی ترکیه شامل چه افرادی می شود؟

تاریخ بروزرسانی :
۲۸ آبان ۱۴۰۲

اگر شما هم از دانشجویان بااستعداد و باهوش هستید، می‌توانید از کمک‌های دولت ترکیه یا مؤسسات خیریه برای ادامه تحصیل در این کشور بهره‌مند شوید. دولت‌های مختلف دانشجویان بین‌المللی توانمند را بورسیه می‌کنند تا سطح علمی دانشگاه بهتر شود. این دانشجویان پس از اتمام تحصیل به کار گرفته می‌شوند و به یکی از سرمایه‌های کشور تبدیل می‌شوند.

بورسیه تحصیلی ترکیه 800x450 بورسیه تحصیلی ترکیه شامل چه افرادی می شود؟
در کشور ترکیه نیز بورسیه‌های تحصیلی مختلفی به دانشجویان تعلق می‌گیرد. اما برای دریافت این بورسیه‌ها چه شرایطی باید داشته باشیم؟ در این مطلب تمام آنچه که باید در مورد بورسیه تحصیلی ترکیه بدانید را برای شما توضیح می‌دهیم.

چند نوع بورسیه تحصیلی در ترکیه وجود دارد؟

اگر شما هم استعداد و هوش بالایی داشته باشید می‌توانید از بورسیه تحصیلی ترکیه استفاده کرده و بدون هیچ دغدغه‌ای به تحصیل در ترکیه بپردازید. دولت این کشور دو نوع بورسیه را در اختیار دانشجویان داخلی و خارجی قرار می‌دهد که عبارت‌اند از:

بورسیه فول فاند: این نوع بورسیه تمام هزینه‌های مربوط به تحصیل و همچنین هزینه حمل‌ونقل و خدمات پزشکی را تقبل می‌کند. بورسیه فول فاند کامل‌ترین و مناسب‌ترین بورسیه برای دانشجویان دانشگاه‌های ترکیه است. برای درخواست این بورسیه باید از اواخر دی ماه تا اوایل اسفند اقدامات لازم را انجام دهید.
بورسیه درصدی: در صورتی که دانشگاه موردنظر شما برای جذب دانشجو آزمون YOS یا SAT را برگزار می‌کند می‌توانید از بورسیه درصدی نیز استفاده کنید. کسانی که معدل بالایی در مقاطع قبلی دارند یا تقدیرنامه‌ها و رزومه بسیار قوی در دست دارند می‌توانند برای این نوع بورسیه درخواست دهند. در صورت پذیرش ۲۰ الی ۱۰۰ از شهریه آنها پرداخت خواهد شد.

اگر این شرایط را دارید برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام کنید!

اگر شما هم هر یک از شرایط زیر را دارید بهتر از شانس خود را برای دریافت انواع بورسیه تحصیلی در ترکیه امتحان کنید. در این صورت شما می‌توانید با هزینه بسیار کمتر به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان بپردازید. برخی از شرایطی که متقاضیان بورسیه باید داشته باشند عبارت است از:

با نمره بسیار بالا در مقطع قبلی فارغ‌التحصیل شده باشند. میانگین ریزنمرات دانشجو نیز در شانس پذیرش بورسیه تأثیر دارد.
نمره شما در امتحان ورودی دانشگاه نیز باید بسیار بالا باشد.
اگر در آزمون‌هایی بین‌المللی نمره خوبی کسب کرده باشید، شانس بیشتری برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی دارید.
فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی باید حداقل معدل ۷۰ درصد داشته باشند.
فارغ‌التحصیلان دوره تحصیلات تکمیلی نیز باید معدل ۷۵ درصدی داشته باشند.
در صورتی که می‌خواهید از بورسیه برای تحصیل پزشکی در ترکیه استفاده کنید باید معدل شما ۹۰ درصد باشد.
شما تا سن ۲۱ سال فرصت دارید تا از بورسیه‌های ترکیه برای تحصیل در مقطع کارشناسی استفاده کنید.
واجدین شرایط استفاده از بورسیه کارشناسی ارشد در ترکیه نیز حداکثر ۳۰ سال سن دارند.
تا سن ۳۵ سالگی نیز می‌توانید از بورسیه‌های ارائه شده بر مقطع دکترا استفاده نمایید.

بورسیه تحصیلی ترکیه1 800x450 بورسیه تحصیلی ترکیه شامل چه افرادی می شود؟

این افراد بورسیه تحصیلی ترکیه را نمی‌گیرند

در صورتی که شما نیز هر یک از شرایط زیر را داشته باشید شانس دریافت بورسیه از طرف دولت ترکیه را ندارید. پس بهتر است به فکر روش دیگری برای مهاجرت به ترکیه باشید:

فرد متقاضی باید کاملاً سالم باشد و هیچ مشکلی در سلامت خود نداشته باشد.
موفقیت‌های تحصیلی شما با توجه به مقطع تحصیلی بررسی شده و باید امتیازی ویژه نسبت به سایر هم سن و سالان خود داشته باشید.
فردا متقاضی نباید در هیچ یک از دوره‌های آموزشی کشور ترکیه مشغول به تحصیل باشد.
شهروندان ترکیه‌ای یا کسانی که این شهروندی را از دست داده‌اند نمی‌توانند از بورسیه‌های تحصیلی مختص دانشجویان بین‌المللی استفاده کنند.
باید مقطع تحصیلی قبلی شما به اتمام رسیده باشد. قبل از پایان مقطع قبلی نمی‌توانید برای مقطع بعدی درخواست بورسیه کنید.
ثبت نام بورسیه‌های تحصیلی صرفاً از طریق اینترنت انجام می‌شود و هیچ مرجعی برای پیگیری حضوری وجود ندارد.

بورسیه‌های تحصیلی ترکیه چه مواردی را پوشش می‌دهند؟

در صورتی که شما موفق شوید یکی از انواع بورسیه‌های تحصیل در ترکیه را دریافت کنید هزینه‌های زیر به شما پرداخت می‌شود:

به دانشجویان بورسیه مقطع کارشناسی ۷۰۰ لیر، کارشناسی ارشد ۹۵۰ لیر، دکترا ۱۴۰۰ لیر و پژوهشگران ۳۰۰۰ لیر در ماه پرداخت خواهد شد.
تمام کسانی که تحت پوشش بورسیه‌های ترکیه هستند می‌توانند در خوابگاه‌های دولتی به صورت رایگان سکونت کنند. البته امکان سکونت در دیگر اماکن با پرداخت هزینه نیز وجود دارد.
اگر از بورسیه فول فاند استفاده کنید، تمام مخارج دانشگاه شما پرداخت می‌شود. در صورت استفاده از بورسیه درصدی بخشی از شهریه دانشگاه شما نیز پرداخت خواهد شد.
تمام دانشجویانی که بورسیه دارند از بیمه سلامت نیز برخوردار هستند و در صورت بروز مشکل می‌توانند از خدمات پزشکی رایگان استفاده کنند.
افرادی که بورسیه تحصیلی ترکیه را به دست می‌آورند می‌توانند در یک سال دوره آموزشی زبان ترکی به صورت رایگان شرکت کنند.
اگر شما بورسیه کشور ترکیه را دریافت کرده باشید هزینه بلیت شما به برای ورود به ترکیه پرداخت خواهد شد. همچنین پس از اتمام تحصیل، هزینه برگشت شما به کشور مبدأتان نیز پوشش داده می‌شود.

چگونه شانس خود را برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی ترکیه افزایش دهیم؟

اگر شما هم می‌خواهید از طریق تحصیل به کشور ترکیه مهاجرت کنید بهتر است شانس خود را برای دریافت بورسیه‌های این کشور امتحان کنید. برای افزایش این شانس تلاش کنید تا نمرات خوبی را در مقاطع قبلی کسب نمایید.

ارائه مقالات بین‌المللی و دریافت جوایز علمی نیز تأثیر بسیار زیادی در دریافت بورسیه‌های تحصیلی دارد. در صورتی که بتوانید این بورسیه‌ها را دریافت کنید با کمترین هزینه در برترین دانشگاه‌های دنیا تحصیل کرده و حتی پس از فارغ‌التحصیلی نیز پیشنهاد کاری مناسب را زودتر از آنچه که تصور می‌کنید به دست خواهید آورد.

دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه با موسسه رویال مهاجرت

در موسسه رویال مهاجرت وکلای حقوقی بسیار زیادی مشغول به کار هستند. شما با کمک این کارشناسان می‌توانید شرایط را برای دریافت بورسیه تحصیلی فراهم کنید. این مجموعه تلاش می‌کند تا شانس شما را برای دریافت هر یک از بورسیه‌های ترکیه افزایش دهد.

از آنجایی که رویال مهاجرت تاکنون هزاران دانشجو را به کشورهای دیگر اعزام کرده است، با دشواری‌های مسیر آشنا بوده و به راحتی می‌تواند شرایط را برای تحصیل رایگان یا کم‌هزینه شما در ترکیه فراهم کند. پس همین حالا با کارشناسان این مرکز تماس گرفته و با آن‌ها مشورت کنید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[امتیاز: 1 میانگین: 5]
           
برو بالا
 

نطر کاربران

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *