بلیط هواپیما سوئیت تبریز

امامزاده میراشرف (ع) اردبیل

11 آوریل 2015امامزاده میراشرف (ع) اردبیل استان اردبیل اردبیل

امامزاده ميراشرف كه در خارج از محدوده بافت تاريخي اردبيل و در اراضي زراعي قرار گرفته بود، در حال حاضر با گسترش شهر به داخل بافت شهري وارد شده و محله مجاور آن به محله ميراشرف معروف مي باشد. در جوار مقبره تپه تاريخي ميراشرف قرار گرفته است.

زيارتگاه ميراشرف كه درخارج از محدوده بافت تاريخي اردبيل و در اراضي زراعي قرار گرفته بود، در حال حاضر با گسترش شهر به داخل بافت شهري وارد شده و محله مجاور آن به محله ميراشرف معروف مي باشد. در جوار مقبره تپه تاريخي ميراشرف قرار گرفته است. متأسفانه در مطالعات و بررسي هاي ميداني هيچ اطلاعاتي در مورد ميراشرف وشجره اجدادي وي بدست نيامد. ورودي مقبره ميراشرف از سمت قبله بوده و داخل آن بصورت هشت و نيم هشت اجرا شده است. پلان هشت ضلعي توسط ۴ تويزه آجري و كاربندي يزدي به زمينه هشت ضلعي و سپس با سنبوسه سازي به دايره تبديل مي شود. بالاي سنبوسه، كتيبه آجري با طرح خفته راسته اجرا شده كه گنبد عرقچين روي آن قرار گرفته است. اين بنا درشرق داراي نورگير و در دو ضلع داراي طاقچه مي باشد. نوع قوس به كار رفته پنج او هفت تند بوده و در پاكار قوسها كلاف بندي چوبي كه براي دفع نيروهاي كششي كار گذاشته شده مشهود مي باشد.

آدرس :استان اردبیل ـ شهرستان اردبیل ـ بخش مرکزی ـ شهر اردبیل ـ جنب تپه تاریخی میراشرف

امامزاده میراشرف (ع) اردبیل

بلیط هواپیما ارزان
 

نظر کاربران :

  • رسول

    سلام طبقرشنیده ها میر اشرف سید بزرگوار و صاحب کرامتی بوده است که دویست سال پیش در این مکان زندگی می کرده است و و قبرش تا ۵۰ سال پیش زیارتگاه بوده است و اهالی در عصر پنج شنبه بر مزارش چراغ روشن می کردند و تکه های کوچک سنگ قبرش را به عنوان تبرک و درمان بیماری های پوستی می بردند

    2 آگوست, 2018 پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *