اقامتگاه بومگردی مزداگرد | جاهای دیدنی ایران
بلیط هواپیما تور خارجی

اقامتگاه بومگردی مزداگرد

دسته بندی مطالب بر اساس :
2018-03-05اقامتگاه بومگردی مزداگرد همدان همدان

در 21 کیلومتری شمال شرقی شهر همدان روستای مزداگرد یکی از دهستان های بخش هگمتانه در ابتدای مسیر همدان به تهران از روستاهای قدیمی همدان به شمار می اید که اقامت در آن به سان زندگی در گذشته های ایران می ماند. مزداگرد در ارتفاع 1710متری از سطح دریا در دشت همدان واقع شده است که با داشتن اب فراوان و خاک حاصلخیز مردم را شغل شریف کشاورزی و باغداری مشغول ساخته. حاصل دسترنج باغداری مردم روستا انگورهای مرغوبی است که از باغات انگور روستا برداشت می شود. وجه تسمیه نام روستا برگرفته از “مزدا” به معنای اهورا مزدا و “گرد” بر گرفته از گرد هم امدن می باشد.

اقامتگاه بومگردی مزداگرد

روستای مزداجرد در دوره یزدگرد سوم تشکیل شده که در ان زمان نام روستا مزداگرد بوده که به مرور زمان به مزاگرد و بعدها به امزاجرد تغییر نام داد. مردم روستا به زمان ترکی صحبت می کنند و از دیدنی های روستا می توان به حمام قدیمی و پل آق کرپی و… اشاره کرد. اقامتگاه بوم گردی مزداگرد دارای معماری به سبک بومی و سنتی ایرانی و با المان های معماری قدیمی ایران چون کاهگل و چیدمانی کاملا سنتی ازحال و هوا و فضایی برخوردار است که این حس را تنها در خانه ای این چنینی می توان یافت. بوم گردی مزداگرد در دو طبقه شامل میهمانخانه ، آشپزخانه، نمایشگاه ابزار و وسایل مورد نیاز زندگی در قدیم، صنایع دستی و محوطه فضای سبز اغاز به فعالیت کرده و با انواع دمنوش و غذاهای بومی و کاملا ارگانیک و موسیقی محلی از میهمانان خود پذیرایی می کند.

اقامتگاه بومگردی مزداگرد

اقامتگاه بوم گردی مزداگرد برنامه های متعددی را جهت تفریح و سرگرمی گردشگران تدارک دیده شده که از ان جمله می توان به چینش گیاهان دارویی، گرفتن عرقیات گیاهی ، اجرای موسیقی محلی و سنتی ، برنامه های نقالی و شاهنامه خوانی و قصه گویی ، دوره های فرهنگ شناسی و شب نشینی دور اتش از برنامه های جذاب بوم گردی اشاره کرد.

اقامتگاه بومگردی مزداگرد

اقامتگاه بومگردی مزداگرد

اقامتگاه بومگردی مزداگرد

PDFPrint
نقشه :
وضعیت آب و هوا :
دسته بندی :
برچسب ها :
جاجیگا تور

مطالب مرتبط :

در حال بارگزاری...

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.