بلیط هواپیما سوئیت تبریز

ارتفاعات هزارپیچ گرگان

زمان مطالعه : 3 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲۹ شهریور ۱۴۰۰

ارتفاعات هزارپیچ گرگان یا هزار چم تپه‌ای است مشرف بر شهر گرگان که دارای چشم‌انداز وسیعی از شهر می‌باشد. این تپه یکی از قدیمی‌ترین تفریحگاه‌های این شهر محسوب می‌شود. در سال‌های اخیر درخت‌های این تپه جنگلی قطع شدند اما با درخت‌کاری مجدد، دوباره به تفرجگاه مناسبی برای اهالی و زیستگاه مناسبی برای برخی از گونه‌های جانوری بومی تبدیل شد. از ویژگی‌های این تپه مصون ماندن آن از پایین‌ترین دامنه تا مرتفع‌ترین ارتفاعات از هرگونه ساخت و سازهای مسکونی می‌باشد. در حال حاضر بخشی از تجهیزات صدا و سیما بر روی این تپه نصب شده است. در صورت اعمال روش‌های علمی و تکنیکی می‌توان وضعیت آن را بهبود بخشید. یکی از اقدامات در دست بررسی در این خصوص احداث پارکی به مساحت ۱۰ هکتار در ارتفاعات منطقه هزار پیچ می‌باشد.

هزار پیچ

نام قدیم هزارپیچ در گذشته سوگله یا سرو گله بود که در چند دهه گذشته به هزارپیچ تغییر نام داد.این منطقه پوشش گیاهی، درختان و درختچه های زیادی وجود دارد که شرایط ایده آلی را برای تفریح و گشت و گذار ایجاد کرده اند. تپه هزار پیچ یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری شهر گرگان است که از آن برای مصارف بسیار زیادی مخصوصا برای پاراگلایدرها استفاده می شود و جذابیت زیادی دارد.

ارتفاعات-هزار-پیچ5(1) ارتفاعات هزارپیچ

ویژگی های تپه هزار پیچ

تپه هزار پیچ گرگان دارای ویژگی های بسیار زیادی است و هر روزه به آن افزوده می شود. اصلی ترین ویژگی تپه هزار پیچ در این است که هیچ گونه ساخت و ساز مسکونی در این منطقه شکل نگرفته است و فقط وسایل و ابزارهای صدا و سیما در آنجا قرار دارد.
این منطقه عاری از هر گونه خانه می باشد. این منطقه دارای یک نام تاریخی به نام سوگله بوده است که در طی سال های اخیر نام تپه هزار پیچ را به خود گرفته است. ویژگی دیگر این منطقه به خاطر پوشش گیاهی و سرسبزی آن می باشد که چشم بیننده را به خود خیره می کند.

بعد از دو منطقه گردشگری جنگل ناهارخوران و النگدره بهترین قسمت توریستی گرگان می باشد. امروزه این منطقه یکی از جاذبه های توریستی می باشد و مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.وقتی بر روی تپه هزارپیچ به شهر گرگان می‌نگریم معابر شهر گرگان، روستاهای مجاور شهر و روستاهای دور دست، جاده‌های منتهی به شهر، جاده‌های بین روستاها، دره‌ها با جنگلهای انبوه در جنوب شهر، مزارع کشاورزی، ابنیه مذهبی، فرودگاه، آب بندان محمد آباد قابل دیدن است و می‌توان از دیدن این مناظر لذت برد.

ارتفاعات-هزار-پیچ(1) ارتفاعات هزارپیچ

ارتفاعات-هزار-پیچ2(1) ارتفاعات هزارپیچ

ارتفاعات-هزار-پیچ3(1) ارتفاعات هزارپیچ

ارتفاعات-هزار-پیچ4(1) ارتفاعات هزارپیچ

هزار پیچ

هزار پیچ

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *