بلیط هواپیما تور خارجی

آندرخ

تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند, ۱۳۹۲ - تاریخ آخرین بروزرسانی : ۱۳ بهمن ۱۳۹۷
آندرخ خراسان رضوی مشهد

روستای آندرخ روستایی خوش آب و هوا از حومه تبادکان است که در ۳۲ کیلومتری شمال شرقی مشهد و در مسیر کلات نادری واقع شده است . این مکان یکی از تفرجگاهها و پایگاههای ورزشی ، ویژه کوهنوردان و صخره نوردان اطراف مشهد است . دره اندروخ با دیواره های سنگی بلند احاطه شده و دارای غادی با دهان بزرگ است .اندرخ یکی از تفریحگاه های ورزشی ویژه کوه نوردان و صخره نوردان اطراف مشهد است.دره اندرخ با عرض کم و صخره ها و دیوارهای مرتفع و چشمه مورد توجه کوه نوردان است. این روستای زیبا دارای زمین های سرسبز و حاصلخیز مخصوص کشاورزی است .

امکانات رفاهی روستای اندرخ
مناسب برای کوهنوردی . دوچرخه سواری . عکاسی و جمع اوری اکثر گیاهان دارویی خوراکی .نشیمن های تفریحی و…

سد کارده
رودخانه سد کارده یکی از بهترین تفریح گاه های خوش اب و هوای مشهد بشمار میرود.اب این سد از روخانه های هزارمسجد تامین میشود و چون در نزدیکی روستای کارده است اسم ان را سد کارده گذاشته اند که در نزدیکی روستای اندرخ واقع شده است .این سد یکی از قدیمی ترین سدهای استان خراسان رضوی به شمارمی اید .این سد بخاطر داشتن مناظر زیبای کوهستانی جزو یکی از بهترین تفریح گاه های مشهد به شمار می اید.

پربازدیدترین ها:

دره ای بزرگ در روستای اندرخ معروف به دهانه زو
در داخل این روستای سرسبز دره ای بسیار بزرگ قرار دارد که درون این دره سالیان پیش پر از اب بوده است.اما به علت افزایش شهرنشینی و استفاده بهینه از ان اب به عنوان اب اشامیدنی اهالی روستا و همچنین شهر مشهد و کاهش بارندگی نسبت به سالهای اولیه این دریاچه کوچک فقط به دره ای با سنگهای بزرگ در اطراف خود تبدیل شده است.

در داخل این دره بزرگ چندین غار کوچک وجود دارد که به نوبه خود مکانی بسیار زیبا برای کوهنوردان عزیز می باشد .

آندرخ

آندرخ

 

PDFPrint

سوئیت تبریز تور
 

نظر کاربران :

  • کامران فاضلي

    روستای آندروخ یا اندرخ با چشمه های زیبا، زمین های سرسبز و حاصل خیزش مناظر چشم نوازی به وجود آورده

    پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۱۸:۱۲:۰۱ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *