رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

آبشار لت مال تهران

تاریخ بروزرسانی :
۱ خرداد ۱۴۰۲

آبشار لت مال تهران در استان تهران واقع شده است. در غربی ترین نقطه شهر تهران و شمال ورد آورد، جاده ای کوهستانی در کنار دره و رودخانه به روستاهای وردیج و واریش منتهی می شود. از قسمت شمالی شهرک دانشگاه شریف پس از طی ۱۰ کیلومتر طبیعتی متفاوت و زیبا را می بینید که نزدیکی به تهران را از یاد می برید. روستای واریش یکی از مسیرهای صعود کوهنوردان به قلل پهنه حصار و لیچه محسوب می شود. توجه داشته باشید که رودخانه‌ای که آبشار لت مال روی آن قرار دارد فصلی می‌باشد و برای بازدید از آن باید از میانه زمستان تا میانه بهار این سفر را انجام دهید.

371 آبشار لت مال تهران

برای دیدن بقیه جاهای دیدنی تهران می توانید اینجا کلیک کنید.

مسیر دسترسی به آبشار لت مال تهران

آدرس: تهران، شمال غرب تهران، انتهای اتوبان همت، بلوار پژوهش، شهرک دانشگاه شریف، خیابان شهید اردستانی، روستای وردیج
رودخانه های این منطقه به صورت فصلی است که از میانه زمستان تا اواخر بهار جریان دارد. برای رسیدن به آبشار فصلی قبل از ورود به جاده اصلی و بعد از مجتمع معلم پارک نموده و وارد دره میشوید. بعد از کمی پیاده روی به اولین ابشار میرسید که ۵ متر ارتفاع دارد. با ادامه راه در دره به آبشار دوم خواهید رسید که آن نیز ارتفاع کمی دارد ولی زیباست. با کمی پیاده روی به ابشار اصلی یا لت مال میرسید. آبشار لت مال با ارتفاع حدود ۳۵ متر به صورت پله مانند به پایین میریزد. پیاده روی کل مسیر در حدود ۱ ساعت زمان میبرد.

لت به معنی سنگ و مال یعنی مالیده شدن و مالش، تمثیلی از مالیده شدن آب روی سنگ و سنگها چه هنرمندانه با نرمش آب و موسیقی آبشار، صیقل خورده اند. از جاذبه های مهم این منطقه صخره های روستای وردیچ است که در مسیر جاده کمی پس از وردیچ قرار دارد.

382 آبشار لت مال تهران

392 آبشار لت مال تهران

402 آبشار لت مال تهران

413 آبشار لت مال تهران

422 آبشار لت مال تهران

432 آبشار لت مال تهران

           
برو بالا
 

نظر کاربران :

  • محمد

    جسارتا مجتمع معلم آنجا وجود ندارد. نام آن مجتمع مهسان است.

    ۶ اسفند, ۱۴۰۰ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *