رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

آبشارهای دره سبزرود

تاریخ بروزرسانی :
۱ خرداد ۱۴۰۲

آبشارهای دره سبزرود سرایان در استان خراسان جنوبی واقع است. آبشارهای دره سبزرود در ۳۵ کیلومتری شمال شهرستان سرایان یکی از محل های بسیار جالب و ییلاقی است که جهت کوهپیمایی و صخره نوردی مکان مناسبی است. شهرستان سرایان در چهل کیلومتری جنوب شرق فردوس واقع گردیده است و در گذشته یکی از بخش های شهرستان فردوس بوده ولی بر طبق تقسیمات جدید، جزو استان خراسان جنوبی محسوب می شود.

آبشارهای دره سبزرود آبشارهای دره سبزرود

برای دیدن از ابشار دره سبز باید چند روستا را پشت سر بگذرانیم. یکی از این روستا ها به نام روستای کریمو که اخرین روستا محسوب می شود. طی مسیرمنظره کوهی با صخره هایی که رنگ انها سفید و بسیار بلند می باشد مسیر حرکت را مشخص می کند. این مسیر در کنار رود خانه ای قرار گرفته که به یک سد منتهی می شود. در این دره راه هایی بسیار سخت و در عین حال زیبا و دیدنی واقع شده است که حتما باید لوازم کوه نوردی همراه داشته باشیم تا بتوانیم با سهولت بیشتر از آن دیدن کنیم.

آبشارهای دره سبزرود1 آبشارهای دره سبزرود

این دره و کوهستان زیبا با داشتن دیواره های بلند و مسیرهای فنی، جهت صعود کوهنوردان و تفرج گردشگران مناسب است. لازم به ذکر است تیم تحقیقاتی شبکه زیست محیطی خراسان جنوبی یکی از گروه هایی بوده است. که پیمایش کامل این دره و آبشارهای سبزرود سرایان را با به کارگیری نیروهای مجرب و دوره دیده انجام داده است. ۳۰ آبشار کوچک و بزرگ را شناسایی و پشت سر گذاشته است.

 

نحوه دسترسی به آبشارهای دره سبز

آدرس: خراسان جنوبی، شهرستان سرایان، شهر آیَسک، بخش آیَسک، دهستان مَصعَبی روستاي کريمو.
برای دسترسی به این مکان باید از سرايان به دوراهی چرمه رفته و جاده سد را در پيش بگیرید. به سمت روستای نوبهار و روستای مصعبی حرکت کنید. همچنین فراموش نکنید که این مسیر نیاز به تجهیزات فنی و یک راهنما دارد.

 سبز 3 e1649222459178 آبشارهای دره سبزرود

 سبز e1649222479856 آبشارهای دره سبزرود

 سبز1 e1649222498593 آبشارهای دره سبزرود

 سبز2 e1649222518451 آبشارهای دره سبزرود

 سبز4 e1649222536109 آبشارهای دره سبزرود

           
برو بالا
 

نظر کاربران :

 • الیاس سلطانی

  برای چی مطالب دروغ تحویل مردم میدین آبشار های سبزرود از روستای کریمو هست ن مصعبی هر چه سریعتر مطلبتون رو اصلاح کنید

  ۹ فروردین, ۱۴۰۱ پاسخ دادن
  • اسلوب

   با سلام و تشکر از راهنمایی شما متن اصلاح شد .

   ۱۷ فروردین, ۱۴۰۱

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *