رزرو هتل ایران بوم گردی

آبشارهای دره سبزرود

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۷ فروردین ۱۴۰۱

آبشارهای دره سبزرود سرایان در استان خراسان جنوبی واقع است. آبشارهای دره سبزرود در ۳۵ کیلومتری شمال شهرستان سرایان یکی از محل های بسیار جالب و ییلاقی است که جهت کوهپیمایی و صخره نوردی مکان مناسبی است. شهرستان سرایان در چهل کیلومتری جنوب شرق فردوس واقع گردیده است و در گذشته یکی از بخش های شهرستان فردوس بوده ولی بر طبق تقسیمات جدید، جزو استان خراسان جنوبی محسوب می شود.

آبشارهای دره سبزرود

 

برای دیدن از ابشار دره سبز باید چند روستا را پشت سر بگذرانیم. یکی از این روستا ها به نام کریمو که اخرین روستا محسوب می شود. طی مسیرمنظره کوهی با صخره هایی که رنگ انها سفید و بسیار بلند می باشد مسیر حرکت را مشخص می کند. این مسیر در کنار رود خانه ای قرار گرفته که به یک سد منتهی می شود. در این دره راه هایی بسیار سخت و در عین حال زیبا و دیدنی واقع شده است که حتما باید لوازم کوه نوردی همراه داشته باشیم تا بتوانیم با سهولت بیشتر از آن دیدن کنیم.

آبشارهای دره سبزرود

این دره و کوهستان زیبا با داشتن دیواره های بلند و مسیرهای فنی، جهت صعود کوهنوردان و تفرج گردشگران مناسب است. لازم به ذکر است تیم تحقیقاتی شبکه زیست محیطی خراسان جنوبی یکی از گروه هایی بوده است که پیمایش کامل این دره و آبشارهای سبزرود سرایان را با به کارگیری نیروهای مجرب و دوره دیده انجام داده و ۳۰ آبشار کوچک و بزرگ را شناسایی و پشت سر گذاشته است.

دره سبزرود2 - آبشارهای دره سبزرود

آبشارهای دره سبزرود

دره سبز آبشارهای دره سبزرود

دره سبز1 آبشارهای دره سبزرود

دره سبز2 آبشارهای دره سبزرود

دره سبز4 آبشارهای دره سبزرود

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

 • الیاس سلطانی

  برای چی مطالب دروغ تحویل مردم میدین آبشار های سبزرود از روستای کریمو هست ن مصعبی هر چه سریعتر مطلبتون رو اصلاح کنید

  ۹ فروردین, ۱۴۰۱ پاسخ دادن
  • اسلوب

   با سلام و تشکر از راهنمایی شما متن اصلاح شد .

   ۱۷ فروردین, ۱۴۰۱

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  جاباما