بلیط هواپیما تور خارجی

منطقه‌ حفاظت شده‌ رئیسی

تاریخ انتشار : ۲۸ تیر, ۱۳۹۵
منطقه‌ حفاظت شده‌ رئیسی خراسان رضوی نیشابور

موقعیت جغرافیایی

منطقه‌ حفاظت شده‌ رئیسی در موقعیت جغرافیایی N3552 E5835 در استان خراسان رضوی واقع است. منطقه‌ی حفاظت شده‌ی رئیسی با وسعتی حدود ۵۰ هزار هکتار، در دشت نیشابور و در سمت شرق محور نیشابور-کاشمر، واقع شده است که از شمال به کال‌شور، و از شرق به جاده‌ی شوسه‌ی روستای همایی، در جنوب از روستای همایی تا شاه‌بخش و از این نقطه تا امتداد جاده‌ی صعب‌العبور تا درخت سنجد و در امتداد همان جاده به گل‌چشمه، آخور و ارغش تا قاسم آباد و از غرب به جاده‌ی روستای قاسم‌آباد تا پل کال‌شور، محدود می شود. از حدود ۱۹ کیلومتری جنوب نیشابور، منطقه‌ی رئیسی، شروع می‌شود.

ویژگی‌های اقلیمی

پربازدیدترین ها:

این محدوده، منطقه‌ای کویری با ترکیبی از دشت، تپه‌ماهور و مسیل‌های پراکنده که کال‌شور نیشابور به سبزوار، از شمال آن می‌گذرد و این عامل بر تنوع زیستی منطقه، افزوده است. پوشش گیاهی منطقه دارای تنوع زیاد بوده و در آن گیاهانی چون ورک، درمنه، گل‌گندم، پیچک، کما و … را مشاهده می‌نماییم. قسمت‌هایی از منطقه را جنگل‌های تاغ، پوشانده است.

حیات وحش

حیات وحش منطقه، شامل آهو، گرگ، روباه، کفتار، گربه‌ی وحشی، خرگوش، تشی (بزون غوره) و …، انواع خزندگان، نظیر انواع مارها، مارمولک، لاک‌پشت و …، و انواع پرندگان بومی از قبیل شاهین، بالابان، عقاب، قرقی، شابوف، کبک، تیهو، کوک، باقرقره، هوبره و … می‌باشد.

منطقه‌ حفاظت شده‌ رئيسی

منطقه‌ حفاظت شده‌ رئيسی

منطقه‌ حفاظت شده‌ رئيسی

منطقه‌ حفاظت شده‌ رئيسی
منبع : کویرها و بیابانهای ایران

PDFPrint

سوئیت تبریز تور
 

نظر کاربران :

  • خسرو دانشجو

    سلام
    می نویسید حیات وحش منطقه شامل: آهوگرگ، روباه، کفتار، گربه‌ی وحشی، خرگوش، تشی (بزون غوره) و …، انواع خزندگان، نظیر انواع مارها، مارمولک، لاک‌پشت و …، و انواع پرندگان بومی از قبیل شاهین، بالابان، عقاب، قرقی، شابوف، کبک، تیهو، کوک، باقرقره، هوبره و … می‌باشد.

    وهیچ اسمی از قوچ و میش نمیبرید بعد در عکس ها ناگهان با عکس های متنوعی از قوچ و میش مواجه میشویم یاد آن ضرب المثل افتادم که قسم حضرت عباس را قبول کنم یا دم خروس را به هر صورت خواهش میکنم کمی جنبه ی علمی و تخصصی کارتان را بالا ببرید . باتشکر

    پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۱۱:۲۲:۱۰ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *