بلیط هواپیما سوئیت تبریز

سونامی توریست در راه ایران ؛ سرمایه گذاران هتل بسازند

۱۹ فروردین ۱۳۹۷

تاریخ خبر : ۱۳۹۲/۱۲/۸ – در خصوص هتل های ارزان و ابتکاری می توان از هتل های جنگلی یاد کرد. این هتل ها ، عمدتاً کلبه های ساده و ارزانی هستند که در میان جنگل ها و یا حتی در بالای درختان ساخته می شوند.

پول نیوز – خبر هم خوب است و هم نگران کننده: سونامی توریست های خارجی در راه ایران است.

این یک ادعا نیست ؛ کسانی که دیروز در نشست تجلیل از چهره های گردشگری کشور که توسط شرکت گردشگری مارکوپولو در برج میلاد تهران برگزار شد شرکت داشتند، از زبان تعدادی از مدیران آژانس ها شنیدند که ظرفیت آنها برای پذیرش توریست های خارجی در سه ماهه نخست سال ۹۳ تکمیل شده است.

حتی یکی از آژانس های معتبر که همه ساله تورهای داخلی شیراز و اصفهان و گلابگیری کاشان برگزار می کرد، به دلیل آن که تمام ظرفیت هتل های طرف قراردادش در این شهرها توسط توریست های خارجی رزرو شده ، در بهار آتی ، به جز ایام نوروز ، تور داخلی برگزار نمی کند.

مدیر آژانس دیگری نیز می گفت که اخیراً به آژانس های خارجی که می خواهند به ایران توریست بفرستند، اعلام کرده که برای تابستان سال ۹۳ رزرو کنند چون تا ۴ ماه آینده ، جایی ندارد و … .

83912_418

همه این ها نشانه های بسیار نوید بخشی هستند که نشان می دهد صنعت گردشگری ایران بعد از قریب به یک دهه رکورد ، بار دیگر جان گرفته است و این ، تنها مقدمه گشایش در سیاست خارجی و تنش زدایی است که تنها چند ماه از عمر آن گذشته است.

اما نگرانی جدی این است: تعداد هتل های ایران برای پذیرش این همه توریست و موج رو به رشد آن، ناکافی است به طوری که با افزایش تعداد توریست ها ، هتل های شهرهای توریست پذیر از همین الان پر شده اند و پذیرش تعداد بیشتری از توریست ها ، به مشکل برخورده است.

کسانی که همواره این سوال را مطرح می کنند که کدام عرصه برای سرمایه گذاری مناسب و مطمئن است ، می توانند پاسخ خود را در “هتل سازی” بیابند چه آن که این عرصه ، آینده بسیار درخشان و پر سودی دارد.

برای این کار ، سه سطح را می توان در نظر گرفت:

۱ – سرمایه گذاری کلان

اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای ثروت و سرمایه کلان هستند ، می توانند وارد ساخت هتل های متعارف با ستاره های مختلف شوند. این ، روش روتین و البته پر هزینه هتل سازی و سپس هتلداری است.

83905_229

۲ – سرمایه های خرد

صاحبان سرمایه های خرد می توانند با تشکیل شرکت های تعاونی ، اندوخته های اندک یا متوسط خود را تجمیع کرده ، وارد هتل سازی شوند.

۳ – هتل های خاص

پیشنهاد خاص این نوشتار ، مخصوصاً برای اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای سرمایه کلان نیستند ، ورود به عرصه هتل های خاص است.

83903_660
هتلی در موریس

همه ما وقتی کلمه هتل را می شنویم ، یک بنای مجلل با اتاق های بزرگ و لابی زیبا و رستوران های بزرگ و … به ذهن مان می آید در حالی که هتل های متعارف ، تنها بخشی از خانواده بزرگ هتل ها در دنیا هستند و امروزه ، هتل های خاص که با اندک هزینه ای ساخته و تجهیز می شوند ، بسیار پرطرفدار هستند.

83904_582

بسیاری از خانه های روستایی قابلیت تبدیل به هتل های ساده روستایی را دارند

به عنوان مثال ، اکنون در بسیاری از نقاط دنیا و برخی مناطق روستایی ایران ، خانه های روستایی که بسیار هم ارزان قیمت هستند ، با اندکی بازسازی و زیباسازی ، تبدیل به هتل های روستایی شده اند که بسیار هم پرطرفدار هستند و از مدت ها پیش رزرو می شوند.

بسیاری از توریست ها ، تمایل جدی دارند که چند شبی را در یک فضای روستایی سالم و امن به سر ببرند و مدتی را در آرامش به سر برند.

هتل جنگلی
83898_560
هتل درختی

یا می توان از هتل های جنگلی یاد کرد. این هتل ها ، عمدتاً کلبه های ساده و ارزانی هستند که در میان جنگل ها و یا حتی در بالای درختان ساخته می شوند.

حتی در برخی نقاط دنیا ، هتل های ابتکاری می سازند تا توریست های خاص را پذیرش کنند. مثلاً هتل استوانه ای که صرفاً استوانه های بتونی است که داخلش را برای یک نفر یا دو نفر تجهیز شده است برای طبیعت گردان و توریست های تورهای ماجراجویانه در نظر گرفته شده است. یا هتل های یخی که همه ساله در فصل سرما با یخ ساخته می شود و سپس آب می شود، یا هتل هایی که در دل کوه کنده شده اند و نظایر این.

83899_899
هتل استوانه ای

83897_725
تبدیل هواپیمای از رده خارج شده به هتل

83900_782
هتل شناور

83906_495
هتل یخی

بنابراین همان طور که ملاحظه می شود، برای ساخت هتل نیازی به سرمایه های کلان نیست بلکه مهم تر از هزینه ، خلاقیت است که می توان با هزینه مناسبی آن را تبدیل به درآمد کرد کما این که هتل یخی سوئد از ماه ها قبل رزرو می شود هزینه هر شب اقامت در آن ، گاه به ۸۰۰ دلار هم می رسد.

بنابر این اگر سرمایه ای ولو اندک دارید پیشنهاد می کنیم روی گزینه هتل سازی ، ولو ساخت هتل های خاص و ابتکاری و ارزان قیمت، بررسی بیشتری کنید.

گردشگری ، بخش مهم و اجتناب ناپذیری از آینده اقتصادی ایران است.

رزرو هتل جااینجاس

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *