بلیط هواپیما سوئیت تبریز

اقامتگاه بوم کردی بلوط تنکابن

۱۳ شهریور ۱۳۹۸اقامتگاه بوم کردی بلوط تنکابن مازندران تنکابن

اقامتگاه بوم گردی خانه بلوط در روستای آهک چال، دهستان گلیجان تنکابن (شهسوار) ، استان مازندران واقع شده است که ۳ مجموعه با ورودی های مجزا دارد.تنکابن در زمان پهلوی با نام شهسوار شناخته میشد و بعد از انقلاب به تنکابن که نام این شهر در زمان قاجار هم بود تغییر یافت. مردم این شهر به زبان گیلکی و مازنی سخن میگویند.تنکابن به این دلیل که در شمال کشور و در جنوب دریای خزر واقع شده دارای آب و هوای مرطوب است و در اکثر روزهای سال بارانی میباشد و به همین دلیل مزراع و کارخانه های چای و برنج در این شهر زیاد هستند.
از ارتفاعات این شهر میتوان به کوه های بِلِس کوه، نواسرکوه ، پیت غار ، کوه بلور، عَلَم کوه، تخت سلیمان و مرتفع ترین کوه با نام سیالان اشاره کرد.این خانه بومی به صورت کاهگلی و به سبک سنتی با در و پنجره های چوبی ساخته شده و سقف آن همانند دیگر خانه های شمالی شیروانی است. ایوان این اقامتگاه چشم انداز زیبایی رو طبیعت زیبای روستا ، کوه ها و دریا و جنگل دارد. بعضی اتاق های آن کف خواب و بعضی ها دارای تخت هستند. همچنین یک آلاچیق هم در کنار این بوم گردی ساخته شده است.
این شهر میتوان به کوه های بِلِس کوه، نواسرکوه ، پیت غار ، کوه بلور، عَلَم کوه، تخت سلیمان و مرتفع ترین کوه با نام سیالان اشاره کرد.
تنکابن جاذبه های طبیعی زیادی همچون روخانه های چشمه کیله، وَلَم رود، تیله رود ، رودخانه میرشمس الدین، شتارود، تنگه چال، تیرِم، دشت دریاسر، آبشار فرهاد جوی ، گرمارود ، صفارود و چالک رود، چشمه های آبگرم معدنی سه هزار ، شلفت و فلکده درلیرسر و آبشار سنگ بن چشمه دارد که همین امر موجب رشد صنعت اکوتوریسم این منطقه شده است.
در این شهر میوه هایی همچون سیب، آلو ، آلوچه ، کیوی و پرتقال به وفور یافت میشود و محل مناسبی برای پرورش گل و گیاهان تزئینی میباشد.
تنکابن به این دلیل که در شمال کشور و در جنوب دریای خزر واقع شده دارای آب و هوای مرطوب است و در اکثر روزهای سال بارانی میباشد و به همین دلیل مزراع و کارخانه های چای و برنج در این شهر زیاد هستند.هزینه اقامت در ایام پیک (عید نوروز و تعطیلات تابستان) افزایش می یابد.
اقامت برای کودکان کمتر از ۳ سال رایگان می باشد.

اقامتگاه بوم کردی بلوط تنکابن

فاصله های حدودی این اقامتگاه تا جاذبه های گردشگری و مکان های مهم :
فاصله تا شهر تنکابن : ۱۹.۷ کیلومتر ( ۳۴ دقیقه )
فاصله تا فرودگاه رامسر : ۲۰.۴ کیلومتر ( ۴۳ دقیقه )
فاصله تا ایستگاه راه آهن ساری : ۲۴۳ کیلومتر ( ۴ ساعت و ۱۵ دقیقه )
فاصله تاپایانه مسافربری تنکابن : ۲۵.۹ کیلومتر ( ۳۷ دقیقه )
فاصله تا قلعه مارکوه : ۱۱.۹ کیلومتر ( ۳۰ دقیقه )
فاصله تا رودخانه چالکرود : ۱۶.۱ کیلومتر ( ۳۸ دقیقه )
فاصله تا ساحل طلایی تنکابن ( دریا ) : ۲۲.۸ کیلومتر ( ۳۸ دقیقه )
آدرس: استان مازندران ، شهر تنکابن ، چالکش. جاده بالابند-روستای آهکچال

اقامتگاه بوم کردی بلوط تنکابن
اقامتگاه بوم کردی بلوط تنکابن
اقامتگاه بوم کردی بلوط تنکابن
اقامتگاه بوم کردی بلوط تنکابن
اقامتگاه بوم کردی بلوط تنکابن

منبع : پارمین – یو اسپیس

بلیط هواپیما
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *