بلیط هواپیما سوئیت تبریز

اقامتگاه بومگردی نایبند

۱۶ بهمن ۱۳۹۷اقامتگاه بومگردی نایبند خراسان جنوبی طبس

اقامتگاه بومگردی نایبند در روستای نایبند شهر طبس واقع شده که دارای ۷ اتاق و حداکثر ظرفیت پذیرایی از ۵۴ نفر را دارد. نایبند که بر روی دامنه های کوهستان قرار گرفته منظره و چشم اندازی زیبا رو به دشت دارد. کوچه ها و خانه های بومی این روستا نظم خاصی ندارند و اکثر کوچه های این روستا سرپوشیده هستند. نحوه ساخت خانه های بومی این روستا و به خصوص اقامتگاه نایبند به شکل خانه های ماسوله است و دو طبقه هستند. وجو قنات ها و چشمه ها باعث شده که این روستا در فصل زمستان آب و هوایی معتدل داشته باشد، همچنین مزارع و زمین های آن همیشه قابل کشت باشند.
از محصولات این روستا میتوان به انواع مرکبات، نخل، توت وانواع محصولاتی نظیرگندم، جو، سبزیجات و حبوبات اشاره کرد.اقامتگاه بومگردی نایبند دارای سرویس فرنگی و ایرانی ، سیستم گرمایشی و سرمایشی، زیرانداز پتو ، سرویس رفت و آمد تا کویر وحیات وحش با پاترول و کارگاه صنایع دستی میباشد.

اقامتگاه بوم گردی نایبند در روستای نایبند شهر طبس واقع شده است. این روستا در جنوب شهرستان طبس، در کنار جاده طبس_راور قرار دارد. شکل روستا همچون روستای ماسوله در استان گیلان به صورت پلکانی و دو طبقه ساخته شده و این اقامتگاه در بالا دست این روستا با نمایی از دشت و نخلستان مکانی مناسب برای اقامت در گوشه دنج و زیبای ایران است. روستای نایبند یکی از نمونه های معماری پلکانی در ایران می باشد که به عنوان ماسوله کویر شناخته می شود. همچون این روستا جزیره ای سبز در میان کویر به نظر می رسد و جلوه ای شگفت انگیز دارد.
وجود قنات ها و چشمه هایی که آب مورد نیاز روستا را تامین می کند، باعث می شود تا اراضی این روستا همواره قابل کشت باشد. از درختان و گیاهانی که در این روستا به عمل می آیند می توان به انواع مرکبات، نخل، توت و انواع محصولاتی مانند گندم، جو، سبزیجات و حبوبات اشاره کرد.

این اقامتگاه که دارای ۷ باب اتاق و حداکثر ظرفیت پذیرایی از ۵۴ نفر را دارد. نایبند که بر روی دامنه های کوهستان قرار گرفته منظره و چشم اندازی زیبا رو به دشت دارد. کوچه ها و خانه های بومی این روستا نظم خاصی ندارند و اکثر کوچه های این روستا سر پوشیده هستند و سکویی برای نشستن نیز در آنها به چشم می خورد که به عنوان فضای جمعی استفاده می گردد. نحوه ساخت خانه های بومی این روستا به شکل خانه های ماسوله و دو طبقه ای هستند.

این اقامتگاه دارای پارکینگ غیرمسقف، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، آشپزخانه عمومی جهت پخت و پز مستقل گردشگران، راهنمای تور های گردشگری، سرویس فرنگی و ایرانی، سیستم های گرمایشی و سرمایشی، زیرانداز، پتو، سرویس رفت و آمد تا کویر و حیات وحش با پاترول، کارگاه و فروشگاه صنایع دستی می باشد.

از آثار تاریخی و گردشگری نزدیک به اقامتگاه میتوان بافت تاریخی روستای نایبند، آبگرم معدنی دیگ رستم و روستای زردگاه، حیات وحش نایبند (قوچ، بز، اهو،جبیر، کبک یوز پلنگ و… ) قلعه قدیمی مک شور که در مسیر جاده ابریشم خراسان به خلیج فارس قرار داشته و کوه نایبند را نام برد.

آدرس:استان خراسان جنوبی ، شهر طبس ، جاده طبس- راور-روستای نایبند

منبع:یو اسپیس
اقامتگاه بومگردی نایبند

اقامتگاه بومگردی نایبند

اقامتگاه بومگردی نایبند

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *