بلیط هواپیما سوئیت تبریز

اقامتگاه بومگردی عمودردی

۱۶ بهمن ۱۳۹۷اقامتگاه بومگردی عمودردی خراسان شمالی بجنورد

اقامتگاه بومگردی عمودردی دارای پنج اتاق و و با ظرفیت ۲۰ نفر است که در فضایی به مساحت ۲۰۰ مترمربع در روستای باغچق تغییر کاربری داده شده است.هدف از ایجاد این اقامتگاه‌های بوم‌گردی ترویج آداب ‌و ‌رسوم سنتی، احیای بافت‌های تاریخی و خانه‌های قدیمی برای اسکان گردشگران است که این مسئله در اقامتگاه‌های بوم‌گردی شهرستان بجنورد به خوبی رعایت شده است.
اقامتگاه بومگردی عمودردی در یکی از خانه های قدیمی بجنورد واقع شده که حال و هوای خانه های سنتی رابه مهمانان می دهد .
اقامتگاه بومگردی عمودردی در روستای باغچق شهرستان بجنورد استان خراسان شمالی واقع شده است که ۴۰۰ مترمربع مساحت دارد و روی تپه ساخته شده که نمایی زیبا رو به شهر بجنورد دارد. درباره اقامتگاه این اقامتگاه بوم گردی در منطقه ای خوش آب و هوا در دامنه کوه قرار دارد و با داشتن ۵ اتاق ( ۱ اتاق ۴ نفره، ۱ اتاق VIP که ۳ پنجره بزرگ و چشم اندازی زیبا رو به مرکز شهر و باغ و دره دارد، ۲ اتاق ۸ نفره و ۱ اتاق ۱۱ نفره) ظرفیت پذیرایی از ۳۶ گردشگر را دارد. بنای این بوم گردی از مصالح بومی مثل سنگ ، گل و چوب ساخته شده است. این بوم گردی مجهز به امکاناتی نظیر پارکینگ غیرمسقف، حمام، توالت ایرانی و فرنگی مشترک، آشپزخانه عمومی، یخچال و راهنمای تور می باشد. سیستم گرمایشی اتاق ها بخاری گازی است.

اقامتگاه بوم گردی عمو دردی که به صورت پلکانی بنا شده دارای سفر خانه است که در آن موسیقی و رقص محلی اجرا می شود. میهمانان می توانند غذای خود را در سفره خانه یا در اتاق خود میل کنند. این سفره خانه تلویزیون نیز دارد.انواع غذاهی محلی مثل پاچین، کباب بختیاری، دیزی، قورمه کردی، ماهی تند و دمنوش ها در این اقامتگاه برای گردشگران سرو می شود.

درباره روستای باغچق
این روستا که با شهر بجنورد ۸ کیلومتر فاصله دارد و دارای آب و هوای بسیار مطلوب و چشم اندازهای طبیعی فراوان است. در میان خانه های قدیمی و در مرکز روستا یک برج چهارگوش قرار دارد که از گل و خشت ساخته شده است.
جاذبه های طبیعت گردی و گردشگری مثل منطقه تندوره، چشمه کور، چشمه سید قاسم، چشمه خان، چشمه‌های اَزگیل، جامِک و دَلاو ، آبشار قَآخ و آبشار حمید در نزدیکی روستای باغچق قرار دارند که مورد توجه گردشگران قرار گرفته اندو موجب رشد صنعت اکوتوریسم این منطقه شده است.
در منطقه ییلاقی این روستا انواع گیاهان دارویی و درختانی همچون ساری گل، زیره کوهی، گون، کاسنی، سیب و زردآلوی کوهی رشد کرده اند.
آدرس:خراسان شمالی،شهرستان بجنورد، روستای باغچق

اقامتگاه بومگردی عمودردی

اقامتگاه بومگردی عمودردی

اقامتگاه بومگردی عمودردی

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *