بلیط هواپیما تور خارجی

اقامتگاه بومگردی خالو عیسی

2018-06-03اقامتگاه بومگردی خالو عیسی خراسان رضوی گناباد

روستای زیبای ریاب که گردشگران زیادی را به خود جذب میکند خانه های تاریخی زیادی دارد که یکی از آنها اقامتگاه بومگردی خالو عیسی میباشد خانه ای باقیمانده ازدوره قاجار با بادگیر بلند که یکی از جاذبه های هیجان انگیز این خانه بشمار میرود درسفربه این روستا حتما از قنات این روستا دیدن کنید که اولین وتنها آثر جهانی استان رضوی است که ثبت یونسکو شده است.
در نزدیکی شهر گناباد در استان خراسان رضوی روستایی تاریخی وجود دارد بنام روستای ریاب،روستایی زیبا و تاریخی که ورودی روستا با طاق و سر درب ورودی و کوچه های سنگفرش شده با خشت در همان لحظه ورود ، شما را به خود مجذوب و مسحور می کند. اقامتگاه بوم گردی خالو عیسی بنا به گفته مالک آن متعلق به اوایل دوره قاجار می باشد. پس اگر به تاریخ علاقه مندید، اقامت در این خانه تاریخی با المان های کویری، بومی و بادگیر بلند آن فوق العاده هیجان انگیز خواهد بود. این خانه کویری دارای ۷ اتاق بوده که دو اتاق آن حمام اختصاصی دارد.

شواهد بر جای مانده از محوطه های باستانی، نشان براستقرار و زندگی انسان از دوران پیش از تاریخ در این منطقه دارد. گناباد از جمله شهرهای کهن ایران زمین است که به دلیل قرار گرفتن در منطقه ای سوق الجیشی، همواره مورد توجه حکمرانان در دوره هخامنشی نیز بوده است. قنات گناباد که ناصر خسرو را مجذوب عظمت خود کرده بود و برخی احداث آن را به بهمن، پسر اسفندیار پسر گشتاسب پسر لهراسب نسبت می دهند، نشان از آبادانی و رونق این ناحیه درادوار دیرین دارد. شایان ذکر است که این قنات اولین و تنها اثر جهانی استان خراسان رضوی است که در یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. از سوی دیگردر روایات شاهنامه نیز گناباد عرصه جنگ و حماسه در دوره اساطیری بوده است و از برخی مناطق آن نیز در این اثر حماسی نام برده شده است. مثلاً محل وقوع جنگ دوازده رخ، منطقه ای معروف به درصوفه گناباد و دشت زیبد ذکر شده است، به طوری که مقام ایرانیان کوه کنابد ( اسم قدیمی گناباد ) و محل تورانیان دشت زیبد بوده است

آدرس : خراسان رضوی – گناباد – روستای هدف گردشگری ریاب -کوچه روبرو دروازه قرآن – اقامتگاه خالو عیسی

اقامتگاه بومگردی خالو عیسی

اقامتگاه بومگردی خالو عیسی

اقامتگاه بومگردی خالو عیسی

اقامتگاه بومگردی خالو عیسی

منبع:isftour.ir

PDFPrint
سوئیت تبریز تور رزرو هتل
 

نظر کاربران :

  • نظر بده، 5000000 ریال جایزه نقدی بگیر، بدون قرعه کشی ! اسپانسر: رزرواسیون مهر

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نظر بدید، جایزه ببرید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
هر چقدر در جاذبه های بیشتری نظر بنویسید شانس برنده شدن بالایی خواهید داشت(شرایط دریافت جایزه)