بلیط هواپیما سوئیت تبریز

اقامتگاه بومگردی استاره سو

۵ اسفند ۱۳۹۷اقامتگاه بومگردی استاره سو مازندران قائمشهر

مجموعه بوم گردی استاره سو در زمینی به مساحت ۱۶۰۰۰ متر در میان جنگل های زیبای منطقه وسطی کلا و با چشم انداز شهرهای شمالی مازندران همچون ستاره ای می درخشد . فضای اقامتگاه بومگردی استاره سو با تلفیق معماری ایرانی و بومی مازندران تداعی تاریخ و هویت اصیل این سرزمین است . عمارت اصلی مجموعه با اتاق های سنتی در دو طبقه , همچون نگینی درخشان در کنار فضاهای بومی دیگر , آماده میزبانی از گردشگران بوم گرد است . دسترسی به این مجموعه در ارتفاعات جنوبی و ۱۰ کیلومتری شهر قائمشهر از دو مسیر روستاهای وسطی کلاو قادیکلا امکان پذیر است .

روستای وسطی کلا

روستای وسطی کلا از توابع دهستان علی آباد شهرستان قائم شهر است . این روستا از شمال به روستای فولادکلا , از جنوب به یاغکوه و برنجستانک و جنگل هیرکانی , از شرق به روستای قادیکلا بزرگ از غرب به روستای واسکس و از شمال غرب به روستای دنج کلا محدود می شود . بر اساس آخرین سر شماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵ این روستا دارای ۱۳۸۹ نفر جمعیت و ۴۷۲ خانوار بوده است .
بنای امامزاده موسی و سقانفار قدیمی در جنوب وسطی کلا واقع شده است که از آثار تاریخی مذهبی این روستا محسوب می شود . در ضلع شرقی و غربی محوطه امامزاده دو رودخانه کوچک که اهالی آن درکا می نامند هنوز جاریست این دو درکا از چشمه های بالادست روستا سرچشمه می گیرد . نهایت دو درکا بعد از بهم پیوستن در جلوتر از روستای وسطی کلا به رود سیاهرود می پیوندد . تا حدود چهار دهه گذشته اهالی روستا از آب این دو درکا برای آشامیدن شستن ظرف و لباس استفاده می کردند . در مازندران رودخانه های کوچک درکا یا کیله می گویند .

آدرس : مازندران – قائمشهر – روستای وسطی کلا – مجموعه گردشگری و اقامتگاه بومگردی استاره سو

تلفن : ۰۹۱۲۵۱۶۶۶۷۳
۰۸۷۸۸۴۴۸۴۲۴
اقامتگاه بومگردی استاره سو

اقامتگاه بومگردی استاره سو

اقامتگاه بومگردی استاره سو

اقامتگاه بومگردی استاره سو

اقامتگاه بومگردی استاره سو

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *