رزرو هتل ایران بوم گردی

آبشار سنگسر مهدیشهر

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۶ اسفند ۱۳۹۷

آبشار سنگسر(پارک آبشار) یکی از پارک های گردشگری پر هزینه و نوساز واقع در شهر مهدیشهر (سنگسر) مرکز شهرستان مهدیشهر است.پارک آبشار در دامنه کوهی به نام ظهر تاسوعا، در مرکز شهر سنگسر بنا شده است. این پارک دارای زیستگاه حیات وحش، سینمای روباز، دو دریاچه مصنوعی، ۳ آبشار مصنوعی، پارک کودک و پارکینگ است.از ویژگی های منحصر بفرد پارک آبشار سنگسر آن است که بخش عمده پارک، آلاچیق ها، درختان، زیستگاه حیات وحش و آبشارها بر روی بدنه کوه ساخته شده است که از این جهت کار ساخت آن بسیار پر هزینه بوده است.
آلاچیق ها و بخش های مختلف پارک بوسیله پلکان با یکدیگر در ارتباط هستند. این پله ها از پایین پارک آغاز شده و تا بالاترین قسمت کوه تاسوعا ادامه می یابد. بر فراز این کوه یک مکان مذهبی و یک بنای تاریخی وجود دارد. ضمن اینکه بدلیل قرارگیری پارک در مرکز شهر، تماشای بخش شمالی شهر و حسینیه المهدی بر فراز کوه تاسوعا خالی از لطف نیست.
زیباترین مناظر پارک آبشار را آبشارهای مصنوعی آن تشکیل داده است بطوری که از فراز کوه سرازیر شده و در مسیر خود از کنار پله ها می گذرد و از روی صخره ها به پایین می ریزد. همچنین پیکره آرش کمانگیر از دیدنی های این پارک است که به دست حبیب دانایی فرد هنرمند مهدیشهری در بالاترین قسمت آن ساخته شده است.

آدرس : سمنان – مهدیشهر (سنگسر) – پارک آبشار

آبشار سنگسر مهدیشهر
آبشار سنگسر مهدیشهر آبشار سنگسر مهدیشهر
آبشار سنگسر مهدیشهر آبشار سنگسر مهدیشهر

منبع : بزنیم بیرون

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

هتل های وان ترکیه تراول ماگ
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین