بلیط هواپیما مسافرسلام

پیست اسکی تاریکدره

فیلتر مطالب بر اساس :
پیست اسکی تاریکدره همدان همدان

پیست اسکی تاریکدره همدان که در طول سال پذیرای گردشگران و ورزشکاران است، مکانی مناسب برای تفریح سالم جوانان می باشد و این پیست در 15 کیلومتری جنوب غربی جاده – گنجنامه، کیلومتر 6 جاده تویسرکان در همدان و در دامنه های کوه های الوند قرار گرفته است. این پیست در بین پیست های اسکی کشور، کمترین مسافت را تا مرکز شهر دارد و راه دسترسی آن از دره عباس آباد و گنجنامه می گذرد و به دره تاریک دره می رسد.

این پیست در سال 80 آغاز به کار کرد و تا سال 86 پیشرفت چندانی نداشت، ولی در سال 86 با حمایت های مسؤولان استانی مجددا آغاز به کار کرده و پیشرفت چشمگیری داشته است. کل مساحت این پیست 98 هکتار می باشد.

پیست اسکی تاریکدره در دولت نهم در دستور کار قرار گرفته و با اعتباری بالغ بر 350 میلیون تومان پروژه برق رسانی انجام و در اولویت دوم دستگاه تله سیژ به طول 1700 متر و با اعتبار بالغ بر 600 میلیون به دست متخصص ایرانی آقای مهندس خیرخواه نصب گردید.

تله سیژ این مجموعه با 100 صندلی و طول خط دستگاه تله سیژ پایین تا به بالا به 1700 متر می رسد و با راه اندازی دستگاه تله سیژ وسعت پیست به 50 هکتار رسیده است.

پیست تاریکدره مجهز به مدرسه اسکی دارای 200 ست اسکی کارو جهت اجاره به ورزشکاران و 600 متر تله اسکی می باشد.

پایین ترین نقطه پیست اسکی در ارتفاع 2600 متری از سطح دریا قرار دارد و بالاترین نقطه پیست به 3150 متر می رسد ضمنا پایین ترین نقطه پیست اسکی چمن 2600 و بالاترین نقطه آن 2730 متر مربع است.

در کنار این پیست ساختمان دو طبقه قرار گرفته که شامل آشیانه برف کوب است. این مجموعه با زیربنای 300 متر و اعتباری بالغ بر 400 میلیون تومان احداث گردید، سرویس بهداشتی، دفتر هیات، سالن اجتماعات، انبار، وسایل اسکی و موتورخانه و اتاق کنترل خط دستگاه های تله سیژ است که این پیست را با پیست های استاندارد کشور برابری می کند و در صورت ریزش برف در زمستان می تواند پذیرای گردشگران متعدد داخلی و خارجی باشد و در توسعه جذب گردشگر به استان همدان یک اهرم توانمند محسوب شود. اگر بخواهیم از دیگر امکانات این مجموعه یاد کنیم می توان به سالن غذاخوری مجهز و کافی شاپ این مجموعه اشاره کرد. پیست داری رستوران در 3 طبقه هر طبقه 200 متر می باشد. ساعت کار رستوران هر روز هفته از ساعت 8 صبح الی 10 شب می باشد.

ساعت کار این پیست اسکی در فصل زمستان 1395 از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 صبح الی 3 بعداز ظهر با قیمت بلیط 12 هزار تومان ، پنج شنبه و جمعه 20 هزار تومان می باشد.

لازم به توضیح که کلیه اماکن پیست به بخش خصوصی واگذار شده است.

پیست اسکی تاریکدره

پیست اسکی تاریکدره

پیست اسکی تاریکدرهپیست اسکی تاریکدره
نقشه :
دسته بندی :
برچسب ها :
جاباما تور

شاید این مطالب را هم بخواهید ببینید:

در حال بارگزاری...

نظر کاربران:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.