بلیط هواپیما تور خارجی

پیست اسکی تاریکدره

دسته بندی مطالب بر اساس :
2017-02-25پیست اسکی تاریکدره همدان همدان

پیست اسکی تاریکدره همدان که در طول سال پذیرای گردشگران و ورزشکاران است، مکانی مناسب برای تفریح سالم جوانان می باشد و این پیست در 15 کیلومتری جنوب غربی جاده – گنجنامه، کیلومتر 6 جاده تویسرکان در همدان و در دامنه های کوه های الوند قرار گرفته است. این پیست در بین پیست های اسکی کشور، کمترین مسافت را تا مرکز شهر دارد و راه دسترسی آن از دره عباس آباد و گنجنامه می گذرد و به دره تاریک دره می رسد.

این پیست در سال 80 آغاز به کار کرد و تا سال 86 پیشرفت چندانی نداشت، ولی در سال 86 با حمایت های مسؤولان استانی مجددا آغاز به کار کرده و پیشرفت چشمگیری داشته است. کل مساحت این پیست 98 هکتار می باشد.

پیست اسکی تاریکدره در دولت نهم در دستور کار قرار گرفته و با اعتباری بالغ بر 350 میلیون تومان پروژه برق رسانی انجام و در اولویت دوم دستگاه تله سیژ به طول 1700 متر و با اعتبار بالغ بر 600 میلیون به دست متخصص ایرانی آقای مهندس خیرخواه نصب گردید.

تله سیژ این مجموعه با 100 صندلی و طول خط دستگاه تله سیژ پایین تا به بالا به 1700 متر می رسد و با راه اندازی دستگاه تله سیژ وسعت پیست به 50 هکتار رسیده است.

پیست تاریکدره مجهز به مدرسه اسکی دارای 200 ست اسکی کارو جهت اجاره به ورزشکاران و 600 متر تله اسکی می باشد.

پایین ترین نقطه پیست اسکی در ارتفاع 2600 متری از سطح دریا قرار دارد و بالاترین نقطه پیست به 3150 متر می رسد ضمنا پایین ترین نقطه پیست اسکی چمن 2600 و بالاترین نقطه آن 2730 متر مربع است.

در کنار این پیست ساختمان دو طبقه قرار گرفته که شامل آشیانه برف کوب است. این مجموعه با زیربنای 300 متر و اعتباری بالغ بر 400 میلیون تومان احداث گردید، سرویس بهداشتی، دفتر هیات، سالن اجتماعات، انبار، وسایل اسکی و موتورخانه و اتاق کنترل خط دستگاه های تله سیژ است که این پیست را با پیست های استاندارد کشور برابری می کند و در صورت ریزش برف در زمستان می تواند پذیرای گردشگران متعدد داخلی و خارجی باشد و در توسعه جذب گردشگر به استان همدان یک اهرم توانمند محسوب شود. اگر بخواهیم از دیگر امکانات این مجموعه یاد کنیم می توان به سالن غذاخوری مجهز و کافی شاپ این مجموعه اشاره کرد. پیست داری رستوران در 3 طبقه هر طبقه 200 متر می باشد. ساعت کار رستوران هر روز هفته از ساعت 8 صبح الی 10 شب می باشد.

ساعت کار این پیست اسکی در فصل زمستان 1395 از شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 صبح الی 3 بعداز ظهر با قیمت بلیط 12 هزار تومان ، پنج شنبه و جمعه 20 هزار تومان می باشد.

لازم به توضیح که کلیه اماکن پیست به بخش خصوصی واگذار شده است.

پیست اسکی تاریکدره

پیست اسکی تاریکدره

PDFPrint
نقشه :
وضعیت آب و هوا :
دسته بندی :
برچسب ها :
جاجیگا تور

مطالب مرتبط :

در حال بارگزاری...

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.