بلیط هواپیما مسافرسلام
هتل آسیا مشهد
47 % تخفیف
هتل سما 1 قشم
0 % تخفیف

عمارت صمیمی رامهرمز

لینک های مرتبط :
عمارت صمیمی رامهرمز استان خوزستان رامهرمز

عمارت صمیمی (باغ صمیمی) یا باغ امیر سپهدار از باغ‌های سکونتی _حکومتی دوره قاجار است که به عنوان حاکم نشین شهرستان رامهرمز استفاده می‌شد، و متاًثر از باغ‌های فرنگی ساخته شده است. این باغ شامل عمارت اندرونی است. عمارت به عنوان فضای ورودی بوده و در بیشتر موارد محل استقرار و سکونت نگهبانان و سایر کارکنان خدماتی صاحب باغ و مهمانانش بوده است. عمارت اندرونی که همان کوشک میانی می‌باشد در دو اشکوب همکف و زیر زمین بنا شده است و محل کارهای حکومتی و دفتر ی بود، در دوران پهلوی این کوشک محل زندگی صاحب وقت باغ اختصاص داشت.
طبقه همکف شامل سرسرا، چهار اتاق و یک سفره خانه است دارای سقفهای گنبدی از نوع چهار بخشی و طاق و تویزه می‌باشد. زیر زمین آن شامل دو اتاق و یک سرسرا است. این بنا دارای خیشخال و بار گیر نیز می‌باشد. این بنا به شهاره ثبت ۹۹۵۶ در سال ۱۲/۶/۱۳۸۰در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
اين عمارت در دوره قاجار توسط امير حسين سپهدار ساخته شد و در دوره پهلوي اول توسط شخصي به نام صميمي خريداري شد ، اين عمارت در محله كيمه« Kimeh » « يوسف آباد رامهرمز واقع است ، در حدود 13000 متر مساحت دارد و داراي باغ با انواع ميوه ها از كنار تا نارنج و نخل و ارغوان و…. مي باشد . اين بنا داراي يك كوشك در دو طبقه است ، ساختمان هاي الحاقي به آن محل بارگيري و تخليه كالا و غلّات بوده ؛ اين ساختمان داراي يك هشتي بزرگ « اتاقي با گنبد بزرگ كه در وسط آن يك حوض بزرگ است » مي باشد ؛ اين عمارت دو برج بزرگ نگهباني داشته كه يكي از آن ها پابرجاست . در سال هاي اخير مرمت خوبي صورت گرفته و به يك مكان ديدني تبديل شده است .

عمارت صمیمی رامهرمز

عمارت صمیمی رامهرمز

عمارت صمیمی رامهرمز

عمارت صمیمی رامهرمز

عمارت صمیمی رامهرمز

عمارت صمیمی رامهرمز

عمارت صمیمی رامهرمز

عمارت صمیمی رامهرمز

عمارت صمیمی رامهرمز
عکس ها ارسالی از همکار خوبمون آقای امیر جنیدی

عمارت صمیمی رامهرمزعمارت صمیمی رامهرمز
نقشه :
دسته بندی :
برچسب ها :
جاباما تور

شاید این مطالب را هم بخواهید ببینید:

در حال بارگزاری...

نظر کاربران:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.