بلیط هواپیما تور خارجی

شهر امیرکلا

دسته بندی مطالب بر اساس :
2014-07-01شهر امیرکلا مازندران امیر کلا

شهر اميركلا از نظر موقعيت جغرافيايي بين 34 درجه و 30 دقيقه الي 38 درجه و 30 دقيقه عرض شمالي و بين 35 درجه الي 43 درجه طول شرقي قرار گرفته است كه از شمال به شهرستان بابلسر از شرق به روستاي مقريكلا از بخش كله بست شهرستان بابلسر از غرب به بخش مركزي از شهرستان بابل و از جنوب به شهر بابل محدود ميشود . ارتفاع شهر اميركلا از سطح دريا بين20 الي 25 مي باشد و شيب كلي اميركلا از جنوب به شمال است و لازم به ذكر است كه عمق آبهاي زيرزميني درشهر بالا مي باشد . از لحاظ بارندگي حوزه نفوذ شهر اميركلا بين منحني باران 500 الي 750 ميليمتر قرار گرفته و يكي از پرباران ترين مناطق كشور محسوب مي گردد و درجه رطوبت هوا در شهر اميركلا از شرق به سمت غرب كاهش مي يابد. اميركلا تنها شهري مي باشد كه فاقد روستا ست و درسال 1332 شهرداري در اين شهر تأسيس گرديد و تعداد شهرداران اين شهر از ابتدا تا بحال 16 نفر بوده اند .

براساس آخرين سرشماري انجام گرفته شهر اميركلا در حدود 35000 نفر جمعيت دارد . مساحت شهر اميركلا حدود4/13كيلومتر مربع مي باشد كه در قسمت غرب آن رودخانه بابلرود كه از كوههاي البرز سرچشمه گرفته و پس از طي مسير از شهر بابل وارد شهر اميركلا شده و از قسمت كنار شرقي شهر عبور كرده وبه درياي خزر مي ريزد .

اميركلا داراي فرهنگی غنی و مردمانی دلاور و شهید پرور می باشد . در عالم علم و عمل مشاهير فقهی و شخصيتهاي علمي بزرگي همچون شيخ محمد پازواري ملقب به اميرالشعراء و شيخ العجم كه بعداً به امير پازواري شهرت یافت، شيخ مهدي امامي مازندراني كه در علم اخلاق استاد حضرت امام خميني ( قدس سره الشریف ) بودند ،
حضرت آيت الله شيخ علي اصغر مازندراني، حضرت آيت الله قائمي ، سعید العلماء ، آیت الله العظمی کریمی وعلماي ديگر را ميتوان نام برد كه منشأ خدمات ديني و اسلامي در منطقه و كشور بودند و از این منطقه بوده اند.

شهر امیرکلا

شهر امیرکلا

شهر امیرکلا

PDFPrint
نقشه :
وضعیت آب و هوا :
دسته بندی :
برچسب ها :
جاجیگا تور

مطالب مرتبط :

در حال بارگزاری...

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.