بلیط هواپیما تور خارجی

روستای گيجالی بالا

فیلتر مطالب بر اساس :
2017-04-07روستای گيجالی بالا لرستان بروجرد

روستایی است در شهرستان بروجرد در استان لرستان. این روستا در دهستان والانجرد در بخش مرکزی این شهرستان قرار دارد. این روستا در شش کیلومتری شمال شهر بروجرد قرار دارد و از طریق یک راه روستایی با شهر بروجرد مرتبط است. مردم آن با گویش بروجردی تکلم می‌کنند که تقریباً فاقد هرگونه تفاوت با گویش شهرنشینان بروجردی است.
جمعیت
بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت گیجالی بالا در سال ۱۳۸۵، برابر با ۲۵۷ نفر بوده است که از این میان ۱۳۶ نفر مرد و بقیه زن بوده اند. این روستا ۷۰ خانوار جمعیت دارد.

گيجالي ياگنج علي كه در قديم شخصيتهاي بزرگي راداشته است و اسم اين روستا از مرد ثروتمندي كه نام او علي بوده و درآنجا مي زيسته است گرفته شده است .روستاي گيجالي بالا داراي آثارتاريخي بزرگي ميباشد كه هنوز ناشناخته مانده اند .ازجمله اين آثار: آسيابهاي قديمي كه درزمانهاي قديم مركز اصلي مردم روستاهاي دور ونزديك براي خريد آرد و آسياب كردن گندم بوده است .همچنين اين روستااز نظر ساخت و بافت جديد بسيار زيبا و ديدني ساخته شده است .اكثرمردم اين روستابه فاميلي “گودرزي” معرف هستند.اين روستاي قديمي داراي آب وهواي بسيار مطلوب و چشمهاي آب فراوان است كه اميدواريم روزي شما نيز به آنجا سفر كنيد .دراين منطقه كوهستاني زيبا حيواناتي مانند : خرگوش شغال، روبا، گرگ و يكي ازمناطق مناسب براي زندگي كبك ها مي باشد .

روستای گيجالی بالا

PDFPrint
نقشه :
وضعیت آب و هوا :
دسته بندی :
برچسب ها :
جاباما تور

مطالب مرتبط :

در حال بارگزاری...

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.