پرواز ایران فروشگاه اینترنتی لوازم کوهنوردی
هتل ارم کیش
52 % تخفیف
هتل سما  قشم
43 % تخفیف

روستای چشمه صالح

دسته بندی :
اطلاعات مرتبط :
روستای چشمه صالح استان لرستان خرم آباد

روستای چشمه صالح ُیکی از روستاهای دهستان بسطام و در حدود۲۰ کیلومتری خرم آباد واقع شده است .

بعد از عبور از تنگ شبیخون ُ رباط وروستای ذهابی یک جاده فرعی به سمت چب و در جهت جنوب شرقی از جاده نورآباد و الشتر جدا و در انبوهی از جنگل های بلوط می لولد. این جاده که تا چندسال پیش خاکی»و ُیکی از بکرترین طبیعت های استان لرستان بود اما در چند سال اخیر به علت تردد زیاد و تبدیل شدن به یک تفرجگاه عمومی بسیاری از جذابیت های دست نخورده خود را از دست داده است.

چشمه صالح چهارمین روستای دهستان بسطام است و حد واسط روستاهای تنگ حسن و چشمه بید است و در گذشته های دور “کول مر” نامیده می شده است.

این روستا که به نظر می رسد قدمت بسیار زیادی دارد و یکی از مهم ترین روستا های این دهستان بوده است در اوخر پهلوی دوم و اوایل انقلاب کم کم از مرکزیتش کاسته شده است و اکثر ساکنان آن به خرم آباد و روستا های چشمه بید لپه ُگاپت و…نقل مکان نموده اند

این مطلب را هم ببینید :  هتل سفیدکنار بندرانزلی

اطلاق برخی اسامی خاص که بر اساس “زبان شناسی تاریخی” قابل تطبیق با دوره های تاریخی – زبانی هستند و وجود سه قبرستان در این روستا که یکی از آنها به احتمال زیاد به دوران پیش از اسلام برمی گردد و یکی مربوط به دوران اسلامی و یک قبرستان جدید دلیلی بر سکونت چند هزار ساله در این روستا است که امروزه بر خلاف گذشته تعداد خانوارهای ساکن در آن به کمتر از انگشتان دست رسیده است.

روستای چشمه صالح

روستای چشمه صالحروستای چشمه صالح
روستای چشمه صالحاضافه به لیست علاقمندی ها
اگر به هر دلیلی مکان مطلب فوق در نقشه درست نمایش داده نشد، قبلاً از شما پوزش می خواهیم.
مشاهده فاصله روستای چشمه صالح تا:
برچسب ها:
تور

شاید این مطالب را هم بخواهید ببینید:

در حال بارگزاری...

نظر کاربران:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

هر نظر، پیشنهاد و یا انتقادی برای مطلب فوق دارید، لطفا آنرا در بخش زیر برای ما ارسال نمایید. نظر شما در اسرع وقت بررسی و پاسخ داده می شود.

اگر در سایت ثبت نام کنید، برای ارسال هر نظر 10 سکه دریافت می کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.