فروشگاه اینترنتی لوازم کوهنوردی آویتو

روستای ورند

لینک های مرتبط :
روستای ورند استان مازندران ساری

ورند روستایی با چشم انداز فوق العاده درفاصله 30 کیلومتری جاده ساری -کیاسر _ سمنان .این روستا از توابع شهرستان ساری در مازندران وبخش کلیجان رستاق می باشد
روستایی با قدمت چند صد ساله که به علت قرار گرفتن در مناطق مرتفع بسیار خوش آب و هوا می باشد. مورخان معتقدند قرار گیری این روستا در ارتفاعات و مشرف بودن آن به نواحی اطراف دلیل استقرار حاکمان در گذشته بوده است. حتی معنی واژه سانسکریت ورندرا(سلطان ) هم دلیلی بر زندگی سلاطین و حاکمان در این منطقه بوده است .
نام این روستا از دو کلمه ور به معنی کنار و هند به معنی رود تشکیل شده،در واقع نام آن ورهند بوده که با گذشت زمان به ورند تغییر یافته است
در این روستا نام دو طایفه بیشتر جلب توجه می کند :بریمانی ها و اندرامی ها . نام اندرامی ها معرف طایفه ای است که از روستا یا مکانی نزدیک ورند نقل مکان نموده اند.شغل بیشتر مردم این ناحیه کشاورزی و دامداری می باشد .
و اما طبیعت بکر و زیبای ورند
یکی ازمناطق دیدنی این روستا آرامگاه ان می باشد.مکانی زیبا با درختانی تنومند و مقبره هایی که نشان ازقدیمی بودن این روستا را می دهد.اثار باقی مانده ازمقبره های موجود دراین آرامگاه نشان دهنده این است که، ساکنین قدیمی آن زرتشتی بوده و بعدها به دین اسلام روی آورده اند.در مرکز این آرامگاه زیبا امامزاده ای با قدمت 1300سال قرار دارد.نام این مکان مقدس امامزاده علی است که از نوادگان امام سجاد علیه السلام می باشد . مقبره این امام عزیز روی تپه ای مشرف به دره ها و کوه های اطراف است.مکانی با چشم انداز زیبا و به یاد ماندنی.بقعه قدیمی این زیارتگاه به شکل مستطیل و در اندازه 6×12 متر با سه ستون در جلوی ایوان و یک بام حلبی می باشد که گنبدی توپی شکل به ارتفاع یک متر روی آن قرار دارد.
به گفته بیهقی این امام در ساری می زیسته و فرزندی نداشته
در زیر تصاویری از طبیعت بکر و زیبای این روستا را می بینیم :
روستای ورند

روستای ورند

روستای ورند

روستای ورند

روستای ورند

روستای ورند

روستای ورندروستای ورند
اگر به هر دلیلی مکان مطلب فوق در نقشه درست نمایش داده نشد، قبلاً از شما پوزش می خواهیم.
مشاهده فاصله روستای ورند تا:
دسته بندی :
برچسب ها :
تور گردشگری

شاید این مطالب را هم بخواهید ببینید:

در حال بارگزاری...

نظر کاربران:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

هر نظر، پیشنهاد و یا انتقادی برای مطلب فوق دارید، لطفا آنرا در بخش زیر برای ما ارسال نمایید. نظر شما در اسرع وقت بررسی و پاسخ داده می شود.

اگر در سایت ثبت نام کنید، برای ارسال هر نظر 10 سکه دریافت می کنید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.