بلیط هواپیما تور خارجی

روستای فیروزه

دسته بندی مطالب بر اساس :
2017-09-18روستای فیروزه خراسان شمالی بجنورد

روستای فیروزه روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان بجنورد در استان خراسان شمالی ایران است. در این روستا مردم تات ساکنند که به زبان تاتی تکلم می‌کنند.
روستای فیروزه با قدمتی ۸۰۰ ساله یکی از روستاهای خراسان شمالی هست که در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی شهر بجنورد قرار دارد.با 700هكتار باغ گردو ي نژاد داراصيل وبهترين گردو از نظر طمع روغن دهي بالاقرار دارد.
این منطقه با مساحت حدود ۴۳۷۴٫۹ هکتار (۴۳٫۷۵ کیلومتر مربع)، در فاصله حدود ۱۶ کیلومتری جنوب شهر بجنورد، با ارتفاع حدود ۱۳۵۰ متر از سطح دریا قرار گرفته و دارای عرض جغرافیایی ۳۷ درجه و ۱۹ دقیقه تا ۳۷ درجه و ۲۳ دقیقه شمالی و طول جغرافیایی ۵۷ درجه و ۱۰ دقیقه تا ۵۷ درجه و ۱۷ دقیقه شرقی است.

روستای فیروزه از نظر توپوگرافی دارای موقعیت دره‌ای و به طور کلی در دامنه‌های شمالی مجموعه رشته کوه آلاداغ واقع شده است که در این بین قله‌هایی که دارای ارتفاع بیشتری نسبت به بقیه هستند، بیشتر جلب توجه می‌کنند. این منطقه در دامنه‌های شمالی کوه خرمن دره (با ارتفاع حدود ۱۹۳۰ متر)، دامنه‌های شرقی کوه گنگونه (با ارتفاع حدود ۱۸۵۱ متر) و دامنه‌های غربی کوه قاری (با ارتفاع حدود ۱۷۲۹ متر) واقع شده است.

از سمت شمال با اراضی روستاهای کچرانلو و ارک و از سمت شمال شرقی با اراضی روستای قره باشلو محدود است. باغات منطقه در دره موسوم به دره فیروزه در بخش شمالی، غربی و جنوب غربی روستای فیروزه قرار دارند.

راه دسترسی به منطقه در حال حاضر شوسه، و انتهای آن تقریباً بسته و صعب العبور است. رودخانهٔ دائمی فیروزه – گریوان در سمت غرب روستا جریان دارد که سرچشمه آن ارتفاعات جنوبی روستا یعنی کوه گازه و دامنه‌های شمالی کوه سالوک است.

روستای فیروزه

روستای فیروزه

PDFPrint
نقشه :
وضعیت آب و هوا :
دسته بندی :
برچسب ها :
جاجیگا تور

مطالب مرتبط :

در حال بارگزاری...

نظر کاربران :

مهدی احمدی سه‌شنبه 28 شهريور 1396 - ساعت 13:41:21

سلام .فیروزه ایی که شما درمورد آن مطلب نوشته اید قسمت بالا مربوط به روستای فیروزه در چند کلیومتری بجنورد هست. وقسمت پایین مطلب شما که حرف از روسیه زده شده -مربوط به فیرزوه ایی هست که زمانی مال ایران بود اما اکنون در خاک ترکمنستان قرار دارد.وتقریبا در 100 کلیومتری شمال شرق بجنورد می باشد.

پاسخ دادن
    اسلوب چهارشنبه 29 شهريور 1396 - ساعت 08:47:00

    با سلام و تشکر از شما متن اصلاح شد .

محمد دوشنبه 10 مهر 1396 - ساعت 09:57:25

واقعا روستای قشنگیه، در ورودی روستا جنگل قرار داره که یک رودخانه از آن میگذره و فضای جالبی رو ایجاد کرده است.
به نظر من زندگی کردن در این روستا خیلی لذت بخشه و حتی تورهای گردشگری هم میتونند از این منطقه استفاده کنند.تورهای گردشگری با هزینه های خیلی کم میتوانند مسافران را به این منطقه بیاورند و از این منطقه دیدن کنند.

با تشکر

پاسخ دادن

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.