بلیط هواپیما تور خارجی

راهنمای ویزا, وقت سفارت, مهاجرت و اقامت کانادا

2017-05-19

پروسه درخواست روادید، وقت سفارت ، سفر ، مهاجرت و اقامت هر کشور هر کشور زنجیروار به یکدیگر متصل هستند مثلا در مورد کشور کانادا که محور این مطلب است اگر قصد اقامت کانادا کرده اید برای مهاجرت به این کشور ابتدا باید ویزای کانادا را اخذ نمایید و برای اخذ ویزای کانادا ابتدا باید وقت مصاحبه سفارت کانادا را تعیین نمایید. در اینجا توضیحاتی مختصر و کاربری برای این انجام این امور به دست موسسات معتبری که در مرجع تخصصی ویزا و سفر ویزاکاران معرفی میگردند خواهیم داشت.
ویزای کانادا
متقاضیان ویزای کانادا برای اخذ ویزای این کشور ابتدا باید تعیین وقت مصاحبه سفارت کانادا بنمایند که تیم ویزاکاران ایشان را در مسیر دریافت وقت سفارت و متقبلا اخذ ویزای کانادا و هزینه های مربوط به سفارت و تکمیل مدارک مورد نیاز ویزای کانادا یاری مینماید.
جهت اخذ ویزای کانادا کافیست وارد وبسایت مرجع “ویزاکاران” شده و از طریق تماس با موسسات و وکلای معتبر و رسمی این امور اقدام به شروع روال اخذ ویزا به صورت تضمینی در سریع ترین زمان نمایید.

شرایط اخذ ویزای کانادا
قبل از شروع هر کاری در مسیر اخذ ویزای کانادا باید خود را برای درخواست وقت سفارت کانادا آماده سازید و اولین قدم در این مسیر تکمیل مدارک مورد نیاز جهت ارائه به افسر پرونده ویزای کانادا و نیز امور انگشت نگاری میباشد.
لازم به ذکر است در تمامی مراحل اعم از مصاحبه سفارت کانادا و انگشت نگاری حضور شخض مسافر الزامیست و هر شخصی به غیر از این را اعلام کرد باید به گفته و عملکردشان شک کنید.
مسلما اگر در این مسیر کار را کاردانی صالح و مسلط به دست بگیرد شرایط اخذ ویزای کانادا برای شما بسیار آسان تر و روان تر خواهد شد.
ویزای کانادا در 3 نوع انجام میشود:
Single ویزای یک بار ورود یا
multipleمولتی پل یا چند بار ورود
supervisaویزای 5 ساله یا سوپر ویزا
نکته مهم: داشتن ویزا های درجه یک مانند ویزای ژاپن و امریکا و نیز دارا بودن ویزای شینگندر پاسپورت شما میتواند کمک بزرگی در اخذ ویزای کانادا تضمینی برای شما باشد, همچنین اخذ ویزای شینگن نیز از طریق موسسات و آژانسهای مسافرتی مجرب و معتبر در ویزاکاران به صورت تضمینی و فوری انجام میگیرد.
انواع درخواست ویزای کانادا :

– درخواست آنلاین ویزای کانادا
تفاوت این روش با روش کاغذی تنها در ثبت مدارک است، بدین صورت که مدارک متقاضی وقت سفارت کانادا ، بصورت اسکن شده در سایت سفارت کانادا ثبت می شود.
برای انجام درخواست آنلاین وقت سفارت کانادا باید ابتدا یک حساب کاربری در سایت سفارت کانادا ایجاد شود.
پس از انجام مراحل ارزشیابی آنلاین، در صورت تایید صلاحیت و دریافت کد کاربری ، فرد می تواند نسبت به درخواست آنلاین وقت سفارت کانادا در آنکارا اقدام کند. برای انجام این کار باید تمامی مدارک به صورت اسکن شده موجود باشد. پرداخت هزینه ی ویزا در این روش تنها از طریق کارت اعتباری صورت می گیرد. پس از اتمام کار، متقاضی یک شماره ی پرونده و برگه ی انگشت نگاری دریافت می کند و پیگیری پرونده تنها از طریق این شماره صورت می گیرد.
زمانی که ثبت نام آنلاین به پایان رسید، فرد تا یک ماه زمان دارد که برای انگشت نگاری به یکی از کنسول گری های سفارت کانادا در آنکارا، استانبول با ابوظبی مراجعه نماید. زمان پاسخگوی به درخواست آنلاین، طبق اعلان سفارت، 25 روز در نظر گرفته شده است.
– درخواست متنی ویزای کانادا
شخص باید تمامی مدارک خود را به صورت ترجمه شده با مهر دارالترجمه رسمی آماده نموده و به یکی از کنسولگری های سفارت کانادا در آنکارا، استانبول یا ابوظبی مراجعه نماید تا مدارک را به سفارت کانادا تحویل دهد لازم به ذکر است تاییدیه دادگستری برای ترجمه مدارک مورد الزامیست.
حضور فرد برای انجام امور انگشت نگاری الزامیست.
پس از تحویل مدارک و انجام انگشت نگاری، درخواست متقاضی در سفارت کانادا ثبت می شود و حالا باید منتظر پاسخ سفارت کانادا بماند.
لازم به ذکر است که هزینه ی ویزا باید از طریق بانک به حساب سفارت کانادا واریز شود و رسید آن به همراه مدارک به کارگزاری تحویل شود.
پس از تحویل مدارک به سفارت کانادا ، فرد یک کد پیگیری دریافت می کند که از طریق آن می تواند وضعیت پرونده ی وقت سفارت خود را از ابتدا تا انتها از طریق سایت کارگزاری سفارت پیگیری کند.
نماد کد دریافتی مسافر:
(Tracking ID)
نماد سایت کارگزاری سفارت:
VAC
.در این حالت بیشترین زمان پاسخگویی که از جانب سفارت اعلام شده 62 روز می باشد
مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا
1. کپی تمام صفحات پاسپورت که مهر یا ویزا دارند (از سال 2004)
تکمیل و تایید فرم درخواست ویزا (application form)2.
3. ترجمه شناسنامه
تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی (family information)4.
5. یک قطعه عکس 3.5 * 4.5
6. ارائه ی ترجمه سند ملکی
7. رزرو هتل و بلیط (اختیاری)
8. دعوتنامه (اختیاری)
9. ترجمه سند ازدواج (اگر زن و شوهر با هم اقدام کنند)
مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای پنج ساله کانادا(Supervisa)10.
11. ارائه ی ترجمه مدرک شغلی (برای صاحبین مشاغل جواز کسب لازم است، اما برای کارمندان نامه ی اشتغال به کار و فیش حقوقی باید ارائه شود)
12.ویزای 5 ساله در اصل 10 ساله بوده اما از آنجا که اعتبار پاسپورت های ایرانی بیش از 5 سال نیست، مدت زمان این ویزا نیز برای افراد ایرانی 5 ساله لحاظ می شود.
13. افرادی واجدالشرایط دریافت این نوع ویزا هستند که فرزند یا نوه ی آنها دارای اقامت موقت یا دائم باشد. (دارنده PR یا مقیم کانادا)
14. معمولاً والدین دانشجویان در حال تحصیل در کانادا یا والدین افراد مقیم کانادایی می توانند نسبت به درخواست این ویزا اقدام کنند.
برای دریافت ویزای مولتی 5ساله کانادا علاوه بر مدارک فوق مدارک زیر را نیز نیاز دارید:
مدارکی که برای ویزای مولتی 5ساله کانادا مورد نیاز است عبارتند از:
1. مدارک اقامت دائم یا موقت فرد مقیم در کانادا
2. ارزشیابی مالی فرد مقیم در کانادا
T4 .3
گواهی حقوقی فرد مقیم در کانادا.4
5. بیمه یک ساله برای متقاضی
6. ارائه نتیجه آزمایشات متقاضی از طرف پزشکان مورد تایید.
وقت سفارت کانادا
لازمه اخذ ویزای کانادا مانندهمه کشورها تعیین وقت سفارت کانادا میباشد که برای اتمام درخواست ویزا و ثبت آن در سفارت کانادا انگشت نگاری الزامیست.
در حالتی که متقاضی وقت سفارت کانادا, درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت می کند تا 30 روز مهلت دارد که به یکی از شعب واک در آنکارا، استانبول یا ابوظبی دبی مراجعه کند در غیر اینصورت هزینه اون سوخت و درخواستش باطل خواهد شد.
در صورتی که فرد بخواهد حضوری وقت سفارت کانادا ثبت نام کند هنگام ثبت نام و تحویل مدارک انگشت نگاری انجام می شود.
توجه: تا زمانیکه انگشت نگاری انجام نشود ثبت نام وقت سفارت کانادا تکمیل نشده و درخواست ویزای او تحت بررسی قرار نمی گیرد.
درخواست ویزای کانادا در سفارت آنکارا
تنها تفاوت در ثبت مدارک است که مدارک متقاضی وقت سفارت کانادا به صورت اسکن شده در سایت سفارت کانادا ثبت میگردد.
برای انجام درخواست آنلاین وقت سفارت کانادا باید ابتدا یک حساب کاربری در سایت سفارت کانادا ایجاد شود.
پس از انجام مراحل ارزشیابی آنلاین، در صورت تایید صلاحیت و دریافت کد کاربری ، فرد می تواند نسبت به درخواست آنلاین وقت سفارت کانادا در آنکارا اقدام کند. برای انجام این کار باید تمامی مدارک به صورت اسکن شده موجود باشد. پرداخت هزینه ی ویزا در این روش تنها از طریق کارت اعتباری صورت می گیرد. پس از اتمام کار، متقاضی یک شماره ی پرونده و برگه ی انگشت نگاری دریافت می کند و پیگیری پرونده تنها از طریق این شماره صورت می گیرد.
زمانی که ثبت نام آنلاین به پایان رسید، فرد تا یک ماه زمان دارد که برای انگشت نگاری به یکی از کنسول گری های سفارت کانادا در آنکارا یا استانبول یا ابوظبی دبی مراجعه نماید که زمان پاسخگویی به درخواست آنلاین طبق اعلبام سفارت حدود 25 روز میباشد.

راهنمای ویزا, وقت سفارت, مهاجرت و اقامت کانادا

PDFPrint
دسته بندی :
برچسب ها :
جاباما تور

مطالب مرتبط :

در حال بارگزاری...

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.