بلیط هواپیما مسافرسلام
هتل آسیا مشهد
0 % تخفیف
هتل بام  رامسر
0 % تخفیف
هتل ترنج کیش
19 % تخفیف

بندر چابهار

لینک های مرتبط :
بندر چابهار استان سیستان و بلوچستان چابهار

بندر چابهار به سبب قرار گرفتن در نزديكی منطقه استوايی، از تغييرات دمای اندکی در فصول مختلف سال برخوردار است. ‌بندر زيباي چابهار گرچه شايد در نخستين نگاه، ناحيه‌اي محروم وفاقد جاذبه‌هاي گردشگري و پيشينه تاريخي به نظر آيد؛ اما واقعيت آن است كه اين ناحيه داراي بهترين كرانه اقيانوسي كشور و معتدل‌ترين هواي جنوب كشور است.

گل‌فشان‌ها، سواحل صخره‌اي و زيبا، مساجد زيباي محلي، بافت سنتي و زندگي ديدني بلوچ‌ها با كپرهاي خود، درخت انجير معابد و آثار فراوان تاريخي از جمله جاذبه‌هاي توريستي اين بندر زيبا هستند.

بر اين اساس و با توجه به محسوس نبودن فصول پاييز و زمستان و باقی ماندن سبزی درختان در اين منطقه، فصول چهارگانه به فصل بهار تشبيه و منطقه به چهار بهار معروف گرديده است. نام چهاربهار رفته‌رفته به صورت چابهار تغيير شکل پيدا کرده است. چابهار جنوبی ترين شهر استان است كه در فاصله 761 كيلومتری زاهدان قرار دارد.

اين شهر در زمان‌های قديم «بندر تيس» نام داشته و يكی ازمراكز مهم تجاری كرانه های دريای عمان به شمار می‌آمده است.خرابه‌های بندر‌تيس، در حال حاضر در9 كيلومتری چابهار امروزی بر جای مانده است. اقتصاد شهرستان چابهار بر كشاورزی، ماهي‌گيری، دام‌داری و صنايع دستی استوار شده است.

هوشمندانه سفر کنید و برای رزرو هتلهای چابهار ، ایران هتل آنلاین در کنار شماست.

اين منطقه هم اكنون به دليل دسترسی به آب‌های جنوبي ايران‌ و موقعيت‌خاص منطقه، بازرگانی مهم‌ترين فعاليت‌اقتصادی رايج در اين بندر شده است. مركبات، زيتون، موز، انبه، خرما، ‌نيشكر، صنايع دستی، ماهی و كالای خارجی از صادرت اين منطقه به شمار می رود.
چابهارمهم ترين بندر بازرگانی كرانه بلوچستان محسوب می شود و به واسطه مركزيت داشتن، محل ورود اجناس خارجی از نقاط مختلف و هم چنين از بنادر كوچكی است كه ميان جاسك و گواتر قرار گرفته اند. امام زاده غلام رسولي، مقبره شيخ شميل، روستاي تيس به همراه سواحل زيباي چابهار مهم‌ترين ديدني هاي شهرستان چابهار را تشكيل مي‌دهند.

بندر چابهار

بندر چابهار

بندر چابهار

بندر چابهار

 

بندر چابهار

بندر چابهار

بندر چابهاربندر چابهار
جاباما تور
اگر به هر دلیلی مکان مطلب فوق در نقشه درست نمایش داده نشد، قبلاً از شما پوزش می خواهیم.
مشاهده فاصله مکان موردنظر شما تا بندر چابهار :
دسته بندی :
برچسب ها :

شاید این مطالب را هم بخواهید ببینید:

در حال بارگزاری...

نظر کاربران:

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.